Co z przyszłością Manchesteru United? Katarczycy chcą wykupić klub z Old Trafford

 

Według doniesień „Daily Mail” Katarczycy w ciągu najbliższych dni złożą ofertę przejęcia Manchesteru United. Wspomniane źródło informuje, że inwestorzy z Bliskiego Wschodu zapowiadają wielki budżet klubu na transfery oraz przebudowę Old Trafford.

Katarczycy mogą przejąć United

Manchester United może wkrótce zmienić właściciela. Rodzina Glazerów jest zainteresowana sprzedażą swojego pakietu i czeka na oferty. Według „Daily Mail” grupa prywatnych inwestorów z Kataru jest chętna na zakup klubu. Wspomniane źródło uważa, że amerykańscy właściciele liczą na otrzymanie 6 miliardów funtów.

Grzegorz Lato z radą dla Fernando Santosa. „Ci piłkarze nie powinni grać w reprezentacji” [CZYTAJ]

– Katarczycy złożą ofertę na dniach. Stanie się to na pewno przed połową lutego – terminem wyznaczonym przez rodzinę Glazerów. Są przekonani, że ich oferta zdmuchnie konkurencji – czytamy w „Daily Mail”.

Emir kibicem

Inwestorzy uważają Czerwone Diabły za „futbolową perełkę” i największy klub na świecie. W związku z tym chcą ponownie poprowadzić go na szczyt, m.in. dając Erikowi ten Hagowi gigantyczny budżet na transfery. Ponadto Katarczycy planują wydać dwa miliardy funtów na przebudowę Old Trafford lub wyburzenie i przeniesienie się na nowy stadion.

Piłkarze tych narodowości średnio zarabiają najwięcej w ligach TOP 5. Polacy daleko poza czołówką [CZYTAJ]

Inwestorzy interesują się całościowym przejęciem klubu. Ich determinacja prawdopodobnie wynika z faktu, że emir Tamim bin Hamad Al Thani jest kibicem Manchesteru United. Zakup nie może jednak zostać zrealizowany przez Qatar Sports Investments. Wspomniany podmiot jest już właścicielem PSG, co uniemożliwiłoby występ którejś z drużyn w Lidze Mistrzów (dwa zespoły w tych rozgrywkach nie mogą mieć tego samego właściciela – przyp. red.).

Źródło: Daily Mail/Sport.pl