Co z finansami FC Barcelony? Piłkarze odpowiadają na propozycję obniżki wynagrodzenia

W ostatnich miesiącach dużo mówiło się o fatalnej sytuacji finansowej FC Barcelony. W ostatnich tygodniach zarząd klubu rozmawiał z piłkarzami ws. obniżenia wynagrodzeń, a wczoraj poznaliśmy ich decyzję.

Piłkarze FC Barcelony przystali na propozycje klubu

FC Barcelona to jeden z kilku klubów, który w ostatnich latach najwięcej wydawał najwięcej pieniędzy na sprowadzenie nowych piłkarzy. Poza tym poprzedni zarząd klubu z prezydentem Bartomeu na czele na prawo i lewo rozdawał podwyżki swoim piłkarzom. Na domiar złego na wiosnę przyszła pandemia koronawirusa, który ucięła znaczną część zysków klubu z Katalonii. By utrzymać płynność finansową, klub musiał dogadać się z piłkarzami ws. obniżki wynagrodzeń. Wczoraj poznaliśmy odpowiedź zawodników na propozycję zarządu.

ZOBACZ: Barcelona na skraju bankructwa! „Na styczniowe wypłaty nie ma środków”

Klub zaoszczędzi ok. 120 milionów euro

W ostatnich tygodniach toczyły się rozmowy na linii klub-piłkarze ws. wspomnianej redukcji wynagrodzeń na sezon 2020/2021. Wczoraj klub poinformował, że piłkarze przystali na złożoną im propozycję, dzięki czemu Duma Katalonii zaoszczędzi ok. 120 milionów euro.

– Umowa w najbliższych dniach zostanie podpisana przez piłkarzy i trenerów, których dotyczy. To bardzo istotny krok w kierunku naprawienia obecnej sytuacji finansowej klubu” – czytamy na stronie klubu.

Michał Budzich