Co dzieje się z Maciejem Rybusem? Agent piłkarza ujawnia

Agent Macieja Rybusa zdradził, jak wygląda obecnie sytuacja jego zawodnika. Polak nie może liczyć na regularną grę w klubie. 
Gdy wybuchła wojna na Ukrainie, wielu zawodników grających na rosyjskich boiskach zdecydowało się zmienić kluby. Były jednak przypadki, kiedy piłkarz wolał zostać, mimo konfliktu. Taką decyzję podjął właśnie Maciej Rybus, który z tego powodu przestał również otrzymywać powołania do reprezentacji Polski.

Nie jest najlepiej

Latem bieżącego roku Rybus postanowił nawet zmienić klub na Rubin Kazań, tym samym przechodząc do swojego czwartego klubu w Rosji. Nie wygląda to jednak dla niego zbyt dobrze. Ostatni raz na boisku pojawił się 8 sierpnia przy okazji meczu z Lokomotiwem Moskwa – byłym zespołem piłkarza. Teraz głos w jego sprawie zabrał agent – Roman Oreszczuk. Wyjaśnił on przyczyny długiej absencji Rybusa.
– Maciej pracuje z resztą grupy i będzie gotowy do gry w drugiej części sezonu. To decyzja sztabu szkoleniowego. Umowa wygaśnie latem, ale o jakich negocjacjach możemy mówić, jeśli Maciej nie gra? Jest za wcześnie, musi dojść do siebie. Ten chłopak chce jeszcze trochę pograć. Ma urazy mechaniczne, na które nikt nie jest odporny – cytował portal soccer.ru.
Rybus ma w swoim CV także Olympique Lyon, w którym spędził rok. Wcześniej grał w Legii Warszawa. W reprezentacji Polski rozegrał 66 meczów, uczestniczył w Euro 2012 i 2016 oraz był obecny na mundialu w 2018 roku.