Co dalej z Maciejem Skorżą? Dziennikarz nie ma wątpliwości ws. nowego kontraktu Polaka

Maciej Skorża świetnie radzi sobie w Japoni, jako szkoleniowiec Urawa Red Diamonds. Póki co nie wiadomo jednak, czy klub przedłuży kontrakt Polaka. Wątpliwości nie ma natomiast jeden z lokalnych dziennikarzy. 

Szkoleniowiec trafił do Japonii na początku bieżącego roku. Od lutego poprowadził Urawę w 50 meczach, z których przegrał zaledwie 8. 23-krotnie notował zwycięstwa, zaś 19 razy zremisował.

Zostanie na dłużej?

Co ciekawe, nie wiadomo jednak, czy Polak będzie trenerem klubu w przyszłym roku. Jego obecny kontrakt obowiązuje tylko do 1 stycznia 2024, stąd pojawiają się zapytania o przyszłość 51-latka. Skorża nie jest co prawda łączony z przejęciem żadnego innego klubu, ale nie słychać także o przedłużeniu wygasającej umowy.

Dan Orlowitz, dziennikarz „The Japan Times” nie ma jednak wątpliwości w tej sprawie. W rozmowie z „TVP Sport” stwierdził, że Urawa nie ma głosów przeciwko przedłużeniu kontraktu z polskim trenerem.

– Urawa nie ma żadnego powodu, aby nie zaoferować mu przedłużenia kontraktu. Jestem więc optymistą i myślę, że niebawem do tego dojdzie. Skorża osiągnął zbyt wiele, by klub mógł zmienić kierunek i myślę, że kibice woleliby widzieć, jak buduje tę drużynę i rozwija ją – przyznał Orlowitz. 

– Kibice go lubią, ponieważ dzięki niemu Urawa gra bardzo zorganizowany, zdyscyplinowany futbol i osiąga wyniki. Dziennikarzom podoba się to, że jest bezkompromisowy – udziela dobrych, prostych wypowiedzi na konferencjach prasowych
dodał.

Co ważne, dziennikarz zaznacza, że pozycji Skorży nie pogarsza także pozycja Urawy w tabeli japońskiej ekstraklasy. Obecnie Red Diamonds zajmują 3. miejsce ze stratą ośmiu punktów do lidera.

– Kiedy jesteś pod wodzą nowego menedżera i rywalizujesz w tak wielu rozgrywkach jak Urawa, trzecie miejsce jest fantastycznym wynikiem na tym etapie sezonu. To niezwykle konkurencyjna liga, a osiągnięcie tak dobrego wyniku mimo słabszej gry w ataku jest ogromnym osiągnięciem – podsumował.