Były reprezentant Francji przed meczem z Polską. „Nie będę się tu silił na okrągłe zdania”

Laurent Robert udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Były reprezentant Francji wypowiedział się na temat nadchodzącego starcia Trójkolorowych z Polakami na EURO 2024.

 

Co myśli przed starciem Francji z Polską?

Laurent Robert w przeszłości bronił barw PSG, Newcastle United i Montpellier. 49-latek grał również w reprezentacji Francji. Zanotował tam dziewięć występów. W rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty wypowiedział się na temat nadchodzącego starcia Trójkolorowych z Biało-Czerwonymi.

 

– Tak, to prawda, nie będę się tu silił na okrągłe zdania [że Francja ma dużo lepszą drużynę od Polski]. Mamy młodą, głodną drużynę połączoną z doświadczonymi zawodnikami i to chyba najlepsza mieszanka. Jest Olivier Giroud, Antoine Griezmann czy Kylian Mbappe, którego zaliczam to młodych, ale ole on już osiągnął! Są też nowi zawodnicy, potrzebują trochę czasu na aklimatyzację, ale Didier Deschamps jest bardzo inteligentnym trenerem i wie, jak zarządzać grupą piłkarzy o różnych charakterach i na różnych etapach kariery – powiedział były reprezentant Francji.

Przy okazji wywiadu, Laurent Robert zdradził powód przylotu do Polski. 49-latek trafił do Krakowa, aby rozegrać charytatywne spotkanie z zespołem „Black Stars” na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę.

– Bardzo chcieliśmy pomóc. Przy okazji, po raz pierwszy znalazłam się w Polsce. Przyjaźnię się z Damienem Perquisem, waszym byłym zawodnikiem kadry. Wiele razy mówił mi o Polsce, a teraz zapewniał, że Kraków mi się spodoba i ludzie też, bo są pomocni i kontaktowi. Mogę tylko powiedzieć, że Damien się nie mylił – dodał.

Reprezentacja Polski na EURO 2024 zagra przeciwko Francji w trzeciej kolejce. Wcześniej podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Holandią i Austrią.

Źródło: WP Sportowe Fakty