Były piłkarz Premier League wpadł w finansowe tarapaty. Kilkanaście lat temu jego majątek wyceniano na 12 mln funtów

„The Sun” poinformowało o sytuacji byłego piłkarza Premier League. Emile Heskey, którego majątek wyceniano na 12 milionów funtów, stanął w obliczu bankructwa.
Zmiana poziomu życia

Emile Heskey zakończył piłkarską karierę w 2016 roku. Przed zawieszeniem butów na kołku bronił barw Leicester City, Liverpoolu, Birmingham, Wigan, Aston Villi, Boltonu czy australijskiego Newcastle.
Podczas przygody z piłką 45-latek uzbierał łącznie 516 spotkań w Premier League. Zanotował w tym czasie 110 trafień oraz 43 asysty. Były reprezentant Anglii po karierze pozostał przy futbolu.

Brazylijczyk w polskiej kadrze? To możliwe! Rozpoczął naukę języka polskiego [CZYTAJ]

Aktualnie jest dyrektorem ds. piłki nożnej w kobiecym zespole Leicester City. Pomaga również w młodzieżowych drużynach reprezentacji Anglii. Wszystko na papierze wygląda w porządku. Typowa kariera piłkarza i pozostanie w branży.
Okazuje się jednak, że Emile Heskey wpadł w poważne tarapaty. Według „The Sun” 45-latek ma problemy finansowe, mimo tego, że w 2009 roku jego majątek wyceniano na 12 mln funtów. Źródło twierdzi, że Heskey stoi aktualnie w obliczu bankructwa.

Według angielskiej prasy były piłkarz nie odprowadzał podatków, pracując w latach 2017-2020 jako specjalista ds. rozwoju piłki nożnej. Jego zadłużenie sięgnęło 92 tysięcy funtów. Sprawą zainteresowało się HMRC. Organizacja rządowa odpowiedzialna za zbieranie podatków założyła mu sprawę w sądzie, wcześniej karząc go grzywną w wysokości 42 tys. funtów.
Dziennik przekonuje, że jego bar, który prowadzi z żoną, został zamknięty z długami w wysokości 163 tys. funtów. HMRC ogłosiła pozew po tym, gdy opinia publiczna dowiedziała się, iż Heskey brał udział w programie inwestycyjnym dla celebrytów.

Źródło: The Sun