Brazylijczyk w polskiej kadrze? To możliwe! Rozpoczął naukę języka polskiego

Gabriel Knesowitsch rozpoczął naukę języka polskiego. Urodzony w Brazylii piłkarz ma polskie korzenie i chciałby zagrać w naszej reprezentacji.
W ostatnich miesiącach mieliśmy wysyp piłkarzy urodzonych za granicą, którzy chcieliby zagrać w polskiej reprezentacji ze względu na swoje korzenie. Póki co na ewentualne nowe twarze w biało-czerwonych barwach będziemy musieli jeszcze poczekać. Ostatnim po części naturalizowanym piłkarzem w polskiej reprezentacji był Matty Cash. Wcześniej takich przypadków było jednak zdecydowanie więcej.
Wkrótce do grona potencjalnych kandydatów do gry w reprezentacji Polski może dołączyć Gabriel Knesowitsch. Jest to 20-letni obrońca urodzony w Brazylii. Obecnie reprezentuje barwy Cuiabá Esporte Clube. W poprzednim sezonie występował na zapleczu brazylijskiej ekstraklasy.
Gabriel Knesowitsch ma polskie korzenie. Portal „sport.tvp.pl” dowiedział się, że dziadkowie ze strony jego ojca są Polakami. Ma on także korzenie niemieckie i austriackie. Przyznał, że myśli o grze w polskiej drużynie narodowej, jednak do tej pory nie otrzymał żadnego kontaktu z polskiej federacji.

– Dziadkowie ze strony ojca są Polakami, dziadek ze strony ojca jest Austriakiem, dziadek ze strony matki był Niemcem – ujawnił Gabriel Knesowitsch.

Myślałem już o grze w reprezentacji Polski, ale do tej pory nie miałem żadnego kontaktu z federacji – powiedział 20-latek.

Gabriel uzyskał już polski paszport. Co więcej, zaczął się on uczyć języka polskiego. Rozpoczął kurs, który planuje skończyć w tym roku.
20-latek jest rozchwytywany przez europejskie kluby. Wcześniej możliwy był transfer do takich klubów jak chociażby Atalanta czy Sampdoria. W rozmowie z „sport.tvp.pl” przyznał jednak, że te transfery nie doszyły do skutku ze względów formalnych.


źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich