Brak rozumu i życzenie śmierci: „Powinieneś to zrobić prawidłowo za pierwszym razem”

Podczas czwartkowego spotkania Scottish League Two pomiędzy Stenhousemuir FC a Albion Rovers piłkarz gości, David Cox, w przerwie opuścił stadion. Po meczu 32-latek poinformował w swoich social mediach o zakończeniu kariery, a to wszystko przez słowa kapitana gospodarzy.

Szczyt chamstwa i brak rozumu

– Powinieneś to zrobić prawidłowo za pierwszym razem – krzyknął kapitan Stenhousemuir FC do Davida Coxa. Po tych słowach zawodnik Albion Rovers zakończył karierę.

David Cox od kilku lat zmaga się z problemami ze zdrowiem psychicznym. 32-latek był maltretowany z tego powodu, a w 2019 roku próbował odebrać sobie życie. To właśnie to Szkot „powinen zrobić prawidłowo” według Jonathana Tiffoney’a – kapitana Stenhousemuir FC.

Cox nie wytrzymał i w przerwie spotkania opuścił stadion. Po meczu w social mediach pojawił się filmik, w którym 32-letni Szkot poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery.

– Ponownie w piłce nożnej musiałem się zmierzyć z atakiem na zdrowie psychiczne. Druga połowa się rozpoczęła, a ja opuściłem stadion. Siedziałem na ławce. Wychodziliśmy w tą i powrotem po kilka razy. Zaatakowali mnie psychicznie i powiedzieli „powinieneś to zrobić prawidłowo za pierwszym razem” – powiedział Cox.

– Obiecałem sobie, że jeśli raz się to wydarzy, wyjdę ze stadionu. Zakończyłem przygodę z piłką nożną. Niektórzy ludzie mogą sobie pomyśleć, że to nic wielkiego, ale mam już dość – dodał.

Skazany na głupotę?

To niepierwszy taki wyskok Tiffoney’a. W 2014 roku wyszło na jaw, że 29-latek upublicznił swój stosunek seksualny z kobietą, a także jej nagie zdjęcia. Został również skazany za oplucie jej podczas dwudniowego procesu. W ramach kary kapitan Stenhousemuir FC musiał odbyć 150 godzin prac społecznych, a także został wpisany na listę przestępców seksualnych na 18 miesięcy.

Kacper Polaczyk