Belgowie z respektem o Pogoni. Piszą o Grosickim: „Jego kariera mogła zakończyć się w rynsztoku”

Belgijskie media rozpisują się o Pogoni Szczecin przed meczem z KAA Gent. Do polskiego klubu podchodzą z respektem i zwracają uwagę na Kamila Grosickiego. Przypomnieli między innymi o problemach z przeszłości zawodnika. 

Pogoń wylosowała w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji zdecydowanie najtrudniejszego rywala. Zmierzy się z belgijskim Gentem, który uchodzi za zdecydowanego faworyta.

Problemy z hazardem

Mimo teoretycznie lepszej pozycji belgijskie media szanują „Portowców”. Z respektem podchodzą do rywali, zwracając szczególną uwagę na jej lidera – Kamila Grosickiego. Dziennikarze przypominają trudną przeszłość, którą ma za sobą „Grosik”.

– Kiedyś był tak uzależniony, że jego matka musiała sprzedać dom, teraz zagra przeciwko KAA Gent. Lokalny bohater kiedyś tak mocno tkwił w szponach hazardu, że jego piłkarska kariera mogła zakończyć się w rynsztoku – napisano na „Gazet Van Antwerpen”.

– Pogoń Szczecin jest już trudniejszym przeciwnikiem niż Słowacy z Żyliny – dodano na „De Morgen”.

Także trener Gentu docenia klasę Pogoni i zaznacza, że to zdecydowanie trudniejszy przeciwnik, niż poprzednio. Docenił również kibiców „Portowców”.

– Pogoń ma więcej indywidualnej jakości, lepiej radzi sobie w pojedynkach, łatwiej zdobywa przewagę. Więc każdy mecz jest innego kalibru. W Szczecinie za drużyną stanie 20 tysięcy fanów. To będzie piekielna atmosfera – zaznaczył Hein Vanhaezebrouck.

Pierwszy mecz między Gentem a Pogonią odbędzie się już dziś o 20:00 w Belgii. Rewanż czeka nas za tydzień w Szczecinie.