Bartosz Slisz zaskoczony powołaniem do reprezentacji Polski. „Chcę rozwijać się jako piłkarz”

Bartosz Slisz znalazł się wśród 27 zawodników, powołanych na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Piłkarz Legii Warszawa nie krył zaskoczenia decyzją portugalskiego selekcjonera.

W poniedziałek, 15 marca Paulo Sousa ogłosił finalną listę piłkarzy, powołanych na nadchodzące zgrupowanie reprezentacji Polski. Portugalczyk podjął kilka odważnych decyzji, m.in. rezygnując z usług takich piłkarzy jak Karol Linetty, Sebastian Walukiewicz, czy przede wszystkim Tomasz Kędziora.

ZOBACZ: Tomasz Kędziora rozczarowany brakiem powołania. „Selekcjoner w żaden sposób nie uargumentował swojego wyboru”

Szansa dla debiutantów

Paulo Sousa zdecydował się również powołać kilku debiutantów. Jednym z nich jest Bartosz Slisz, który podzielił się swoimi odczuciami w rozmowie z oficjalną stroną internetową Legii Warszawa.

– Jestem zaskoczony powołaniem od selekcjonera Paulo Sousy, ale też bardzo zadowolony, że dostanę swoją szansę. Na treningach będę pokazywał się z najlepszej strony i na pewno pojadę na zgrupowanie zdobyć niezwykle cenne doświadczenie – skomentował Bartosz Slisz w rozmowie z portalem Legia.com.

Cenne uwago po meczu z Piastem

Selekcjoner reprezentacji Polski pojawił się na meczu Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice. Po zakończonym spotkaniu Portugalczyk odezwał się do Slisza z kilkoma uwagami dotyczącymi gry 21-latka.

– Selekcjoner Paulo Sousa po meczu z Piastem Gliwice w Fortuna Pucharze Polski ze mną rozmawiał. Dał mi cenne wskazówki na temat mojej gry i ustawienia. Cieszę się, że trener znalazł czas na taką rozmowę i zechciał podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Na każdym treningu mam je w pamięci i chcę rozwijać się jako piłkarz – dodał Slisz.

Pominięty Kapustka

Jednym z większych nieobecnych na liście powołanych piłkarzy zdecydowanie jest Bartosz Kapustka. Piłkarz Legii z miesiąca na miesiąc się coraz bardziej rozkręca, a w ostatnim czasie śmiało można było go nazwać najlepszym piłkarzem w Ekstraklasie. 24-latek ostatecznie nie uda się na marcowe zgrupowanie kosztem takich piłkarzy jak mniej doświadczeni Kacper Kozłowski czy Sebastian Kowalczyk. Powołanie duetu z Pogoni Szczecin wzbudziło w mediach wiele kontrowersji.

Bartek Kapustka jest obecnie w wysokiej formie, myślałem, że pojedziemy razem na zgrupowanie, ale takie są decyzje trenera i nie pozostaje nic innego jak dalej ciężko pracować. Myślę, że prędzej czy później Bartek to powołanie też dostanie – zakończył Bartosz Slisz.

Michał Budzich