Bartłomiej Drągowski bohaterem Panathinaikosu! Polak obronił 3 rzuty karne [WIDEO]

Bartłomiej Drągowski walnie przyczynił się do awansu Panathinaikosu do finału Pucharu Grecji po wyeliminowaniu PAOK-u Saloniki. Polak świetnie spisał się w serii rzutów karnych, gdzie obronił trzy strzały.

W półfinałowym dwumeczu długo prowadził Panathinaikos, który wygrał pierwszy mecz 1-0. Rewanż przyniósł pierwszego gola dopiero w 72. minucie, co zaowocowało dogrywką. W niej strzelanie rozpoczął Tomasz Kędziora, który pokonał Drągowskiego strzałem w głowę. Panathinaikos zdołał strzelić jeszcze jednego gola, dzięki czemu wynik wskazywał 1-2. Sędzia zarządził więc rzuty karne.

Kapitalna forma

W serii „jedenastek” świetnie spisał się Drągowski. Początkowo Polak musiał uznać wyższość rywali, w tym ponownie Kędziory, którzy umieszczali piłkę w siatce. Nagle jednak popisał się spektakularnymi interwencjami. Najpierw obronił strzał Kirila Despodova, a później znalazł sposób na Magomeda Ozdoeva i Jonny’ego.