Augsburg upamiętni 76. rocznicę wyzwolenia Auschwitz. Piękna inicjatywa klubu

W piłce nożnej wielokrotnie jesteśmy świadkami pięknych zachowań klubów i piłkarzy. Mieszanie futbolu ze sprawami politycznymi budzi oczywiście duże kontrowersje, jednak w przypadku Augsburga należy pochylić głowę w geście gratulacji.

27 stycznia obchodzić będziemy 76. rocznicę wyzwolenia Auschwitz. Piłkarze Augsburga zamierzają należycie oddać hołd historii w najbliższym meczu. W sobotę kapitan „Fuggerstadt” wybiegnie na boisko z tęczową opaską na ramieniu.

Specjalne przygotowania

Nie tylko liderowi Augsburga będą towarzyszyć te barwy. Podczas meczu z Unionem chorągiewki na murawie także przyozdobi tęczowy kolor. W podobnym kolorze zostanie oświetlony także stadion.

Gest klubu z Bawarii jest wyrazem szacunku dla 76. rocznicy wyzwolenia Auschwitz oraz część inicjatywy „Nigdy więcej”, która trwa od 2004 roku. Oprócz upamiętnienia ofiar tamtych wydarzeń jest to również wyraz walki z dyskryminacją, okrucieństwem i brakiem tolerancji.

Marcin Borzęcki dodaje także, że 27 stycznia wypuszczony zostanie specjalny podcast. Skupiać się będzie na życiu osób homoseksualnych w piłce. Brać w nim będzie udział autor jednego z „coming out’ów” po karierze — Thomas Hitzlsperger.