Anglicy zachwyceni Jakubem Kiwiorem! „Wrósł w drużynę. Byłoby okrutne, gdyby Arteta go odstawił”

Od dobrych kilku tygodni Jakub Kiwior jest pewniakiem do składu Arsenalu. Polski obrońca gra na lewej stronie defensywy, a w sobotę zaliczył kolejny świetny występ, tym razem przeciwko Newcastle (4-1). 24-latek strzelił jednego z goli dla „Kanonierów” i zebrał bardzo dobre oceny w mediach. 
4 lutego Kiwior rozegrał 45 minut przeciwko Liverpoolowi (3-1) i od tamtej pory nie opuścił żadnego meczu. Mało tego, wszystkie spotkania rozgrywa w pełnym wymiarze i zbiera świetne noty. Polak został pozytywnie oceniony za mecz z West Hamem (6-0), Burnley (5-0) i teraz z Newcastle.

Zachwyty w Anglii

Media w Wielkiej Brytanii nie kryją swojego zachwytu nad rozwojem Kiwiora. „Daily Mail” za spotkanie ze „Srokami” ocenił 24-latka na „siódemkę” w dziesięciostopniowej skali. Dziennikarze zauważyli także, że z każdym rozegranym meczem jest lepszy.
– Polak jest coraz lepszy. W czwartym z rzędu meczu w podstawowym składzie zagrał świetnie – uzasadnia „Daily Mail”. 

– Kolejny solidny występ na lewej obronie. Dobrze zastępuje Zinczenkę i Tomiyasu. Został nagrodzony, gdy w drugiej połowie strzelił gola – pisze z kolei portal goal.com, który przyznał Kiwiorowi tę samą ocenę. 
Nieco wyżej, bo na 7,5 ocenił Polaka portal „Pain the Arsenal”. Tam zauważono z kolei, jak dobrze zawodnik wpasował się do drużyny Mikela Artety. Zasugerowano nawet, że po powrocie podstawowym zawodników po kontuzjach, grzechem byłoby z niego zrezygnować.

– Wrósł w drużynę dzięki swoim solidnym występom pod nieobecość Zinczenki i Tomiyasu. Byłoby okrutne, gdyby Arteta go odstawił, gdy inni wrócą do zdrowia. W meczu z Newcastle dobrze prezentował się w obronie i strzelił gola – podsumowano.
 

– Rzadko się zdarza, żeby Polak strzelał gole. Dobrze grał w obronie i czasami włączał się do ataków – czytamy na football.london, który przyznał Kiwiorowi „ósemkę”.