Anglicy podali kwotę, jaką Brighton wyda na Kozłowskiego. Polak uda się na wypożyczenie

Jaka przyszłość czeka Kacpra Kozłowskiego? Dużo wskazuje na to, że 18-latek zimą może wyjechać do Premier League. Według angielskich mediów trwają negocjacje Brighton z Pogonią Szczecin. Rozmowy mają być na zaawansowanym poziomie.

Obecnie w klubie z Falmer Stadium znajduje się dwóch Polaków – Jakub Moder oraz wypożyczony do Olympiacosu Michał Karbownik. Jakiś czas temu Piotr Koźmiński informował, że niebawem do polskiej kolonii może dołączyć Kacper Kozłowski. Doniesienia polskiego dziennikarza zaczynają znajdować potwierdzenie.

Więcej głosów

„The Telegraph” także potwierdził informacje o negocjacjach Brighton z Pogonią Szczecin. Zdaniem angielskich dziennikarzy „Portowcy” nie zarobią jednak tak wielkich pieniędzy, o jakich pierwotnie mówiono. Prawdopodobnie na konto polskiego klubu wpłynie bowiem „jedynie” pięć milionów funtów.

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl dodaje podał z kolei możliwy scenariusz dalszej kariery Kozłowskiego. Z jego informacji wynika, że Polak od razu po przeprowadzce uda się na wypożyczenie do Belgii. Mowa konkretnie o tamtejszym Royale Union Saint-Gilloise, z którym angielskie kluby często nawiązują tego typu współprace. W przeszłości taką drogą poszedł Bartosz Kapustka.

W tym sezonie „Kozi” 15 razy wystąpił w koszulce Pogoni. Na boiskach Ekstraklasy uzbierał trzy bramki i cztery asysty.