Angielscy dziennikarze bezlitośni dla reprezentacji Polski. „Może to być krótka wycieczka”

„The Athletic” pokusiło się o przeanalizowanie szans reprezentacji, które pojadą na Euro 2024. Typowanie nie ominęło również Polski, która została brutalnie oceniona. Anglicy nie dają „Biało-Czerwonym” żadnych szans na turnieju. 
Polska trafiła do grupy z Holandią, Austrią i Francją. Podopieczni Michała Probierz zaczną od starcia z „Oranje” 16 czerwca. Wcześniej rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie. W piątek zagrają z Ukrainą, a parę dni później – z Turcją.

Bez szans?

Na papierze „Biało-Czerwoni” nie pograją długo na niemieckich boiskach. Trudna grupa może okazać się dla nich zabójcza, jak sądzi większość krajowych mediów. Podobnie uważają także zagraniczni dziennikarze. „The Athletic” podkreśla co prawda klasę Roberta Lewandowskiego, jednak zaznacza, że kapitanowi naszej reprezentacji brakuje skuteczności sprzed lat.

– Robert Lewandowski to wielkie nazwisko, ale nie trafia już do bramki tak często, jak kiedyś. Wydaje się, że ten zespół czeka na przeobrażenie się w coś nowego, ale brakuje mu młodych zawodników, by mogło się to stać. W turnieju zagrają w bardzo trudnej grupie, więc może to być krótka wycieczka – piszą na wstępie. 
Dziennikarze starają się również znaleźć jakieś zalety w naszej drużynie, jednak sami mówią, że „nie ma ich zbyt wiele”. Ponownie skupiają się na osobie Lewandowskiego, ale zauważają, że jego niska skuteczność to nie tylko wina wieku, ale także brak „serwisu” ze strony kolegów na murawie.

Za najjaśniejszy punkt reprezentacji Polski, Anglicy uważają Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Juventusu wciąż jest w świetnej formie, ale zdaniem „The Athletic” musi on zagrać tak, jak z Walią w finale baraży. W innym wypadku obrona może nie dać rady, ze względu na brak klarownych liderów. W przeszłości był takim choćby Kamil Glik.

Dodaj komentarz