Andres Iniesta chce mieć swój klub! Hiszpan blisko sensacyjnego zakupu

Portal „Tipsbladet” przekazał zaskakujące informacje o Andresie Inieście. Hiszpan ma być blisko zakupu klubu. Mowa konkretnie o FC Helsingor, który gra obecnie w 1. lidze duńskiej (drugi poziom rozgrywkowy). 
Iniesta w 2018 roku zdecydował się odejść z FC Barcelony. Od tamtej pory grał w japoński Vissel Kobe, z którym z kolei pożegnał się w połowie minionego roku. Teraz jest piłkarzem Emirates Club ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W bieżącym sezonie rozegrał 14 meczów, strzelił 3 gole i zaliczył jedną asystę.

Odbuduje klub?

Hiszpan prędzej czy później będzie musiał odwiesić buty na kołku, ale nie zapowiada się, żeby chciał całkowicie odejść z piłki nożnej. Portal „Tipsbladet” twierdzi, że Iniesta chce za pośrednictwem swojej firmy „Never Say Never” zakupić 85% udziałów w FC Helsingor. Inwestycja miałaby wynieść około 15 milionów koron.

Duński klub gra obecnie w 1. lidze (2. poziom rozgrywkowy). To projekt, który nadaje się do gruntownej odbudowy. Na tę chwilę zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, traci dziewięć punktów do bezpiecznej strefy i mało tego, zmaga się z poważnymi problemami finansowymi.
Informacje „Tipbladet” potwierdza także hiszpański „AS”. Dodatkowo pojawiają się informacje, że w transakcję ma być zaangażowany Bojan Krkić, były piłkarz FC Barcelony serbskiego pochodzenia. Według dziennika porozumienie w tej sprawie ma być już blisko.

Dodaj komentarz