Anders Vejrgang ponownie dał o sobie znać! 15-latek rozgromił w meczu pokazowym PLKD

W sobotę odbył się mecz towarzyski w FIFA 21 pomiędzy Polską a Danią. Ponadto w meczu pokazowym polski youtuber – PLKD – zmierzył się potężnym Andersem Vejrgangiem. Wynik tego starcia mógł być tylko jeden.

Polska kontra Dania w FIFA 21

Mimo że był to wyłącznie mecz towarzyski, to miał on wpływ na ranking FIFA.GG, który decyduje o rozstawieniu w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Polska miała swoich dwóch przedstawicieli, z kolei Dania była reprezentowana przez czterech graczy. Biało-Czerwonych reprezentowali Kacper „Furman” Furmanek oraz Damian „damie” Augustyniak. Z kolei Dania wystawiła do boju Augusta „Agge” Rosenmeiera, Marcusa „Marcuzo” Jørgensena, Frederika „Fredberga” Fredberga, a także Mikkela Hjortha. Każdy z Duńczyków zagrał po jednym meczu, z kolei duet Polaków zagrał po dwa spotkania.

Jako pierwsi na placu boju pojawili się Kacper „Furman” Furmanek oraz August „Agge” Rosenmeier. W inauguracyjnym starciu zwycięstwo odniósł Polak, który pokonał swojego rywala po rzutach karnych. Furman w spotkaniu z Marcuzo ponownie doprowadził do serii rzutów karnych. Tym razem próbę nerwów wygrał jego rywal, który odniósł zwycięstwo 6:5.

Kolejnym z Biało-Czerwonych, który zagrał tamtego dnia, był Damian Augustyniak. Damie na początku zmierzył się z Frederikiem „Fredbergem” Fredbergem, z którym przegrał 2:3. Ostatnim zaplanowanym meczem było starcie pomiędzy damiem a Mikkel Hjorthem. Przez cały mecz niewiele się działo i do 90. minuty ciągle było 0:0. W doliczonym czasie gry ostatnią akcję przeprowadził Duńczyk, któremu udało się wpakować piłkę do bramki i wygrać całe spotkanie. W ogólnym rozrachunku Dania pokonała Polskę 3:1.

Komplet wyników:

  • Kacper „Furman” Furmanek vs August „Agge” Rosenmeier 2:2 (k. 4:2)
  • Kacper „Furman” Furmanek vs Marcus „Marcuzo” Jørgensen 2:2 (k. 5:6)
  • Damian „damie” Augustyniak vs Frederik „Fredberg” Fredberg 2:3
  • Damian „damie” Augustyniak vs Mikkel Hjorth 0:1

Mecz pokazowy z udziałem PLKD

Po zakończeniu oficjalnych starć przyszedł czas na showmatch, w którym Damian „PLKD” Kornienko zmierzył się z Andersem Vejrgangiem. O 15-letnim Duńczyku w ostatnich miesiącach było głośno, dzięki jego znakomitej serii zwycięstw w FUT Champions. Anders pokazał, że nadal jest w formie i pokonał swojego oponenta 6:3. Wszystkie mecze obejrzycie tutaj.

ZOBACZ: Niesamowity Duńczyk pokonany! Taka była jego reakcja [WIDEO]

ZOBACZ: Takim składem gra młody Duńczyk w FUT! Wygrał już 300 meczów

fot. Łączy Nas eFutbol

Michał Budzich