Alarm w Arabii Saudyjskiej. Kolejny piłkarz chce wrócić do Europy! Giganci zainteresowani

Wiele wskazuje, że przypadek Jordana Hendersona, który szybko opuścił Saudi Pro League, nie będzie odosobniony. Niebawem jego los może podzielić Sergiej Milinković-Savić. Serb wkrótce może ponownie zagrać w Europie. 

Minionego lata do Arabii Saudyjskiej trafiło wielu uznanych zawodników. Szejkowie ściągnęli choćby takich piłkarzy Karim Benzema, Neymar czy N’Golo Kante. Transfery takich gwiazd pochłonęły wiele setek milionów euro, co miało być długofalową inwestycją. Wszystko miało na celu promowanie ligi saudyjskiej i stworzenie z niej światowej siły.

Kolejny powrót?

Nie wszystko poszło jednak z planem. Coraz częściej pojawiają się głosy, że zawodnicy nie czują się na Bliskim Wschodzie dobrze i wolą wrócić do Europy. Taką decyzję podjął już Jordan Henderson, który po ledwie kilku miesiącach wrócił na Stary Kontynent i obecnie gra w Ajaxie. Podobne myśli ma mieć również Jota.

Teraz wrócić do Europy chce także Sergiej Milinković-Savić. Portal fichajes.net twierdzi, że pomocnik jest nieszczęśliwy w Al-Hilal, mimo gwarantowanego miejsca w składzie. Były piłkarz Lazio jest chętny na ponowną grę w Serie A, zaś faworytem do jego pozyskania podaje się Juventus.

„Stara Dama” nie jest jednak jedynym klubem, który widziałby u siebie Serba. Zainteresowanie wykazuje również AC Milan, ale również kluby z Anglii jak Manchester United czy Francji, jak PSG.