Afera alkoholowa w reprezentacji Polski U-17! Za kilka dni startują Mistrzostwa Świata

Nieciekawe informacja docierają do Polski z Indonezji, gdzie zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata do lat 17. Jak informuje portal „meczyki.pl”, czterech młodych reprezentantów Polski zostało przyłapanych na byciu pod wpływem alkoholu. Cała czwórka ma wrócić do kraju.
Reprezentacja Polski do lat 17. weźmie udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata które odbędą się w Indonezji. Turniej rozpocznie się już 10 listopada. Młodzi Polacy mają całkiem duże szanse na osiągnięcie sukcesu. Wiosną tego roku ta sama drużyna dotarła do półfinału Mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej. Rocznik 2006, na którym oparty jest ten zespół, zapowiada się na jeden z najciekawszych w polskiej piłce od wielu lat.
Przygotowania do mundialu

Młodzi Polacy są już w Indonezji, gdzie przygotowują się do startu turnieju. W niedzielę rozegrali ostatni sparing przed mundialem. Biało-Czerwoni zremisowali w nim z USA 2:2. Pierwszy mecz na MŚ Polacy rozegrają 11 listopada przeciwko Japonii. W grupie zmierzą się jeszcze z Senegalem i Argentyną.
Alkohol podczas zgrupowania

Niestety, na kilka dni przed startem turnieju w szeregach polskiego zespołu doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Portal „Meczyki” donosi, że czterech polskich zostało przyłapanych na byciu pod wpływem alkoholu. Jak czytamy, w aferę zamieszani są Oskar Tomczyk, Filip Wolski, Jan Łabędzki i Filip Rózga. Każdy z nich jest niepełnoletni.

Konsekwencje

Powyższe informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. „Meczyki” podają jednak, że wobec całej czwórki mają zostać wyciągnięte poważne konsekwencje. Wszyscy mają wrócić do kraju jeszcze przed startem turnieju. W poniedziałek rano ma ukazać się komunikat w tej sprawie ze strony PZPN. Na razie musimy poczekać ma oficjalne wieści.

źródło: meczyki.pl

Michał Budzich