Afera alkoholowa w reprezentacji do lat 15. W skrzynkach ze „sprzętem” znaleziono piwo

Na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-15 znaleziono alkohol. Jak informuje „TVP Sport”, najprawdopodobniej należał on do członków sztabu zespołu. Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedziały zbadanie sprawy.

Turniej Czterech Narodów

Zakończyło się zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 15. W ostatnich dniach nasza młodzieżowa drużyna narodowa przebywała na Węgrzech, gdzie rozgrywany był Turniej Czterech Narodów. Poza Polakami udział w turnieju wzięli Węgrzy, Słowacy oraz Finowie.

Na początek towarzyskiego turnieju Biało-Czerwoni mierzyli się z rówieśnikami z Węgier. Starcie to zakończyło się remisem 0:0. Dzień później Polacy mierzyli się ze Słowakami. Mecz zakończył się porażką naszych młodych piłkarzy 1:2. W ostatnim meczu turnieju reprezentacja Polski zagrała z reprezentacją Słowacji. Polacy odnotowali drugi remis, tym razem 1:1.

Afera alkoholowa

Na temat reprezentacji Polski U-15 najgłośniej zrobiło się jednak za sprawą afery alkoholowej. Mateusz Miga z „TVP Sport” poinformował o ciekawym odkryciu dokonanym przez młodych piłkarzy. Po dotarciu na Węgry, zawodnicy zostali poproszeni o przeniesienie skrzynek ze „sprzętem piłkarskim”. Gdy otworzyli jedną z nich, przed ich oczami ukazały się czteropaki piwa ukryte pod ręcznikami i koszulkami.

Relacja rodziców

Relację z tego zdarzenia zdał opiekun jednego z zawodników. Zdaniem rodziców piwo miało należeć do członków sztabu szkoleniowego. Od jednego z nich zawodnicy mieli od samego rana czuć woń alkoholu.

– Chłopcy przenosili skrzynie z autokaru do szatni. Mieli później wypakować te rzeczy i roznieść po pokojach. Przez przypadek w jednej ze skrzyń odkryli kilka zgrzewek z piwem – mówi jeden z rodziców na łamach „TVP Sport”.

Czy ci faceci, dorosłe chłopy, nie mogą na kilka dni się powstrzymać? Od jednego z nich chłopcy już od rana wyczuwają alkohol. Drużyna mieszka w ośrodku reprezentacji Węgier, w którym jest zakaz picia alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych. Co obsługa tego hotelu myśli sobie o nas, gdy w koszach na śmieci znajdują puszki po piwie? –komentuje kolejny rodzic.

Komentarz PZPN

Mateusz Miga z „TVP Sport” poprosił o komentarz w tej sprawie PZPN. Władze polskiej federacji przekazały, że podejmą odpowiednie kroki w tej sprawie.

– Bardzo poważnie podchodzimy do takich spraw. Reprezentacja wraca właśnie z turnieju do Polski. Sprawa będzie badana. Jeśli doszło do złamania prawa bądź naruszenia wewnętrznego regulaminu i ustalonych zasad podczas zgrupowania drużyny narodowej, zostaną wyciągnięte konsekwencje – przekazał PZPN.


źródło: TVP Sport
fot. TVP Sport

Michał Budzich

4 komentarze do “Afera alkoholowa w reprezentacji do lat 15. W skrzynkach ze „sprzętem” znaleziono piwo”

  1. Jedno dwa piwka po treningu to spox, ale po co to ciągnąć z Polski? ;O młodzi sami pewnie władowali, a ktoś z nich sypnął i jest klops

  2. Dzień później Polacy mierzyli się ze Słowakami. Mecz zakończył się porażką naszych młodych piłkarzy 1:2. W ostatnim meczu turnieju reprezentacja Polski zagrała z reprezentacją Słowacji. Polacy odnotowali drugi remis, tym razem 1:1.

    • Nie ma to jak akceptacja alkoholizmu, czemu w polskim spoleczenstwie normalizuje się bycie pijanym? Pozostałość po ruskich orkach?

Możliwość komentowania została wyłączona.