Adidas podjął decyzję po skandalu. Wiadomo, co z koszulkami reprezentacji Niemiec

Adidas kilka dni temu zaprezentował najnowszą koszulkę reprezentacji Niemiec. Trykot wywołał duży skandal, ze względu na cyfrę „44”, która przypominała dawny, nazistowski symbol „SS”. Według medialnych doniesień, firma miała zareagować na szerzącą się burzę. 
14 czerwca rozpocznie się turniej mistrzostw Europy. Zainauguruje go mecz Niemiec, czyli gospodarzy, ze Szkocją. Impreza w tym roku odbywać się będzie w Niemczech, a zobaczymy na niej także Polskę, która awansowała kosztem Walii i w grupie zagra z Holandią, Austrią i Francją.

Skandal koszulkowy

Z okazji zbliżającego się turnieju Adidas, czyli sponsor główny reprezentacji Niemiec zaprezentował jej specjalne koszulki. Oficjalna prezentacja odbyła się kilka dni temu, jednak wywołała zupełnie inne emocje, niż się spodziewano. Wszystko przez mały szczegół, początkowo niewiele znaczący. Poszło bowiem o numer, który widniał na froncie trykotu.

Tobias Huch, dziennikarz, zauważył, że przedstawiony na koszulce numer „44” przypominał nazistowski symbol „SS”. Nie umknęło to również kibicom, więc Adidas musiał szybko zareagować. Według „Bilda” tak też się stało. Rzecznik prasowy firmy, Olivier Brueggen zaznaczył, że numer „44” zostanie zablokowany jak najszybciej.
– Zablokujemy numer 44 tak szybko, jak to możliwe. W Adidasie pracują ludzie z około 100 krajów, nasza firma aktywnie prowadzi kampanię przeciwko ksenofobii, antysemityzmowi, przemocy i nienawiści we wszelkich formach – powiedział Brueggen. 

Decyzja nie wpłynie jednak w żaden sposób na numery reprezentantów Niemiec na Euro. Według przepisów zawodnicy mają mieć przypisane numery od „1” do „23”.