19-latek dobija się do kadry Michała Probierza. „Miałem nadzieję na powołanie. Niestety tak się nie stało”

Kacper Urbański nie ukrywa swoich ambicji. Piłkarz Bolognii na antenie Meczyków zdradził, że liczył po cichu na powołanie do reprezentacji Polski. Choć Michał Probierz się do niego nie odezwał, to nie ma zamiaru tracić nadziei i szanuje decyzję selekcjonera. 
19-latek w bieżącym sezonie zagrał w 19 meczach Bolognii. Między innymi zaliczył 120 minut przeciwko Interowi Mediolan w Pucharze Włoch, choć obecnie pełni raczej funkcję zmiennika. Łącznie uzbierał 599 minut na boiskach Serie A.

„Sądziłem, że wpłynie powołanie”

Włoskie media często chwaliły Urbańskiego za jego występy. Trudno więc się dziwić, że 19-latek poważnie liczył na powołanie do reprezentacji Polski. Michał Probierz nie widział go jednak w swoich planach i zdecydował się nie sięgać po młodzieżowca, który nie ukrywa swojego rozczarowania.

– Miałem nadzieję, że dostanę powołanie na pierwszą reprezentację. Ale szanuję decyzję Michała Probierza – przyznał Urbański na kanale Meczyków.
– Mam 19 lat, jednak jak się gra w drużynie walczącej o Ligę Mistrzów, to myślę, że to nie ma znaczenia. Tym bardziej, że łapię sporo minut, więc sądziłem, że to wpłynie na powołanie, ale tak się niestety nie stało – rozwinął. 

Niewykluczone, że Urbański doczeka się swojego powołania. Reprezentacja Polski w czerwcu zagra na Euro 2024, a wcześniej rozegra spotkania towarzyskie z Ukrainą i Turcją. Możliwe, że Michał Probierz zdecyduje się sprawdzić jakieś nowe twarze.

Dodaj komentarz