16-krotny mistrz kraju zainteresowany Papszunem! Chcieli go już kilka miesięcy temu

Przyszłość Marka Papszuna maluje się w bardzo różnych barwach. Kolejne portale podają o zainteresowaniu ze strony coraz to innych drużyn. Do kolejki po polskiego szkoleniowca miał ustawić się teraz 16-krotny mistrz Ukrainy. 

Papszun był do niedawna łączony z reprezentacją Polski, ale finalnie musiał zaakceptować wybór Cezarego Kuleszy, który postawił na Michała Probierza. Kilka dni temu pojawiły się jednak plotki o zainteresowaniu ze strony czeskiej federacji, która szuka nowego selekcjonera. Sytuację monitorują ponoć także działacze Szachtara Donieck.

16-krotny mistrz w kolejce

Teraz do wyścigu o polskiego szkoleniowca miało dołączyć Dynamo Kijów. Portal dynamo.kiev.ua donosi, że Papszun może zastąpić na stanowisku Mircea Lucescu, którego kontrakt wygasa w czerwcu. Dziennikarze uważają, że umowa nie zostanie przedłużona ze względu na brak awansu do fazy grupowej europejskich pucharów.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Papszun jest łączony z kijowskim klubem. Podobne informacje pojawiały się też w maju bieżącego roku. Wtedy Lucescu zmagał się z chorobą, przez co miał rozważać porzucenie Dynama. Ostatecznie został w drużynie, tym samym kończąc dyskusję o Polaku.

Dynamo jest 16-krotnym mistrzem Ukrainy, który regularnie grywał w europejskich pucharach. Obecnie nie spisuje się jednak najlepiej. W tabeli zajmuje dopiero 6. miejsce.