Znany klub na skraju upadku! Został wyrzucony z ligi z powodu…

Karpaty Lwów zostały wykluczone z rozgrywek ukraińskiej Premier League. Powodem takiej decyzji jest niestawienie się drużyny na kilku ostatnich meczach, bez podania konkretnej przyczyny.

Karpaty Lwów to utytułowany ukraiński klub, który obecny sezon spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej. W swojej historii dwukrotnie byli finalistami Pucharu Ukrainy. Natomiast ich najlepszy wynik ligowy przypada na sezon 1997/1998, kiedy zajęli 3. miejsce w lidze ukraińskiej. W sezonie 2010/2011 uczestniczyli w rozgrywkach Ligi Europy, lecz opadli już po fazie grupowej.

10 lat po zakwalifikowaniu się do Ligi Europy, Karpaty mają milionowe długi i są na kraju bankructwa. Od momentu wznowienia rozgrywek piłkarze Karpat zagrali zaledwie jeden mecz, a pozostałe nie zostały rozegrane.

Ukraińska Federacja Piłkarska (UAF) ogłosił wczoraj decyzję o wykluczeniu Karpat z rozgrywek ukraińskiej ekstraklasy. Oficjalnym powodem jest niestawienie się na mecze z Mariupolem, które miały być rozegrane 1 i 4 lipca.

Póki co nie wiadomo, jaka czeka przyszłość Karpat. Klub ze Lwowa może ubiegać się o licencję na grę na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy, lecz na ich kontach społecznościowych nie widać żadnego stanowiska dot. wyrzucenia z rozgrywek, przez co ciężko określić ich plany na przyszłość.

Na taki obrót spraw z pewnością przyczynił się koronawirus, który na początku czerwca nawiedził klub ze Lwowa. Wtedy to pojawiła się informacja o aż 25 zakażonych osobach w Karpatach, byli to zarówno piłkarze, jak i inni pracownicy klubu.

Michał Budzich