„Znany” austriacki akwarelista na telebimie przed meczem! Wielki skandal w Ameryce

Do potężnego skandalu doszło przed rozpoczęciem meczu ligi akademickiej futbolu amerykańskiego. W pewnym momencie na telebimie wyświetlono zdjęcie… Adolfa Hitlera. Pracownika odpowiedzialnego za wpadkę zwolniono. 

W miniony weekend rozegrano mecze futbolu amerykańskiego w lidze akademickiej NCAA. Przed spotkaniem Michigan State doszło do olbrzymiego skandalu, wywołanego przez jednego z pracowników.

Führer na telebimie!

Dosłownie na kilka chwil przed rozpoczęciem meczu na wielkim telebimie przeprowadzano quiz z ciekawostkami dla kibiców. Jedno z pytań dotyczyło kraju, z którego pochodził Adolf Hitler. Po chwili na ekranie wyświetlił się wizerunek kanclerza III Rzeszy z niewielkim dopiskiem „Austria”.

Obecni na stadionie kibiców ekspresowo wyciągnęli telefony i wrzucali zdjęcia do internetu. Te masowo podchwyciły media, a amerykański klub zaczął się gęsto tłumaczyć.

Dodatkowo, władze Michigan State przekazały, że pracownik odpowiedzialny za sytuację został niezwłocznie zwolniony.

– Jest nam bardzo przykro z powodu obraźliwego obrazu, który pokazaliśmy na telebimie na stadionie Spartan Stadium w niedzielny wieczór. Obraz był szkodliwy dla naszej społeczności, zwłaszcza społeczności żydowskiej, która obecnie doświadcza wzrostu antysemityzmu – oznajmili.