Znamy szczegóły kontraktu Marka Hamsika w IFK Göteborg! Szokująco niskie zarobki Słowaka

8 marca IFK Göteborg oficjalnie potwierdziło zakontraktowanie Marka Hamsika. Były piłkarz m.in. SSC Napoli podpisał umowę ze szwedzkim klubem do końca tego sezonu. Poznaliśmy również potencjalne zarobki reprezentanta Słowacji.

Przed kilkoma dniami Marek Hamsik rozwiązał umowę ze swoim dotychczasowym pracodawcą – Dalian Professional. W obliczu zbliżającego się EURO 2020(1), gdzie zagra również reprezentacja Słowacji, dla 33-latka niezwykle ważna jest regularna gra.

Dlaczego nie Slovan Bratysława?

Jeszcze kilka dni temu głośno mówiło się o zainteresowaniu ze strony CSKA Moskwa oraz przede wszystkim rodzimego Slovana Bratysława. Ostatecznie Słowak nie trafił do żadnego z tych klubów.

Marek był blisko CSKA, ale sprawa nie wypaliła przez uraz. Następnie był bardzo blisko Slovana i zrobiła się z tego nawet mała afera. Slovan wydał oświadczenie, że Marek nie wróci do klubu, mimo że faktycznie trwały negocjacje. Rozbiło się o długość umowy, bo Slovan chciał, żeby pomógł im w pucharach i odszedł jako wolny zawodnik. Na to nie chciał zgodzić się Marek i jego ludzie. Slovan chyba zaliczył wpadkę, bo reakcje kibiców są takie sobie – czytamy na weszło.com.

Hamsik w IFK Göteborg

Tak więc powrót do klubu, którego jest wychowankiem, nie wypalił. Po 33-letniego Słowaka zgłosił się szwedzki IFK Göteborg. Blåvitt zaoferowali Hamsikowi kontrakt do końca sierpnia tego roku. Liga szwedzka zyskała niesamowitą gwiazdę, z kolei piłkarz może w spokoju przygotowywać się do nadchodzących Mistrzostw Europy.

– Bardzo cieszę się, że mogę tutaj być. Jestem pozytywnie zaskoczony niesamowitymi możliwościami szkoleniowymi, które znajdują się w klubie – powiedział dla oficjalnej strony IFK Goteborg.

Zarobki Marka Hamsika

W całym tym zamieszaniu szokujący jest nie tylko sam ruch zawodnika, ale i szczegóły zawarte w kontrakcie. Jak podaje Piotr Piotrowicz – pasjonat ligi szwedzkiej – Hamsik ma zarabiać ok. 50 tysięcy złotych miesięcznie! Dla porównania średnie zarobki w Koronie Kielce w 2017 roku wynosiły w graniach połowy tej sumy.

źródło: weszło.com

Michał Budzich