Cracovia zostanie ukarana za ustawianie meczów? Jest propozycja…

Sprawa ustawiania meczów z sezonu 2003/2004 zmierza ku końcowi. Według Interii Cracovia wystąpiła z własną propozycją ukarania ich klubu.

Od miesięcy mówi się o ukaraniu Cracovii za ustawianie meczów z sezonu 2003/2004. To, że Krakowianie otrzymają karę, było pewne, pytanie brzmiało, kiedy i jaka ta kara będzie.

Cracovia nie uciekała od wyroku i klub sam zaproponował swoją wersję poniesienia konsekwencji. Cracovia uciekała od kary odjęcia punktów i zaproponowała zastąpienie kary punktowej na karę finansową. W ten sposób powołała się na przykład GKS Bełchatów, który w 2014 roku został skazany wyłącznie na zapłatę 500 tysięcy złotych.

PZPN odrzucił taką propozycję, a rzecznik dyscyplinarny w taki sposób skomentował projekt Cracovii:

Rozbieżności były zbyt duże, więc komisja, nawet gdyby chciała, nie mogła uwzględnić wniosku Cracovii o dobrowolne poddanie się karze. Przedstawiciele klubu dostali czas na zapoznanie się z dokumentacją zebraną w tej sprawie, a my będziemy dalej procedować.

Jak podaje Interia Sport, Cracovia własnowolnie podda się każe ukarania ich milionową karą, a także odjęciem 5 punktów na starcie sezonu 2020/2021. Czy kara punktowa ich zaboli? Jest to bardzo możliwe. Cracovia z roku na rok wygląda coraz lepiej na polskim podwórku i walczy o puchary. Możliwa kara może im drogę do europejskich rozgrywek zdecydowanie utrudnić.

Michał Budzich