Znamy datę premiery nowej FIFY! Jest niespodzianka w trybie kariery!

Oficjalnie – jesienią 2020 roku najczęściej kupowana gra piłkarska trafi do sprzedaży. EA na konferencji EA Play Live 2020 zaprezentowało pierwszy zwiastun, który łączy FIFĘ 21 z Madden 21 oraz podało kilka informacji dotyczących nowej generacji.

Światowa premiera nowej FIFY została zaplanowana na 9 października 2020 roku. Tego dnia gra trafi do sprzedaży na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Dodatkowo, FIFA 21 zadebiutuje na konsolach nowej generacji, które mają pojawić się na rynku w okolicy świąt Bożego Narodzenia. 

Fani gry domagali się zmian w grze, ponieważ uważają, że EA stawia duży nacisk na tryb Ultimate Team. Deweloperzy postanowili posłuchać opinii klientów i wprowadzić mały smaczek. Każdy, kto zamówi grę w preorderze, otrzyma lokalnego młodego piłkarza z potencjałem na światowym poziomie, gdy tylko wybierze swój zespół w trybie kariery.

Dla wszystkich, którzy kupią grę na PS4 bądź Xbox One, EA przygotowało specjalny dodatek. Każdy gracz otrzyma darmową kopię na konsolę nowej generacji. Do tego bezproblemowo będzie mógł przenieść postępy osiągnięte w Ultimate Team.

EA, jak co roku, planuje wydać grę w trzech wersjach: Standardowej, Ultimate oraz Mistrzowskiej. Każda opcja będzie miała specjalny bonus do trybu Ultimate Team, a wersje Ultimate i Mistrzowska pozwolą na dostęp do gry na 3 dni przed premierą.

Podczas grania w FIFĘ na PlayStation 5 będzie można odczuć nową jakaś rozgrywki. Dzięki kontrolerowi DualSence deweloperzy dodali haptyczne wibracje, dzięki którym gracz poczuje rezultaty każdego strzału, podania, odbioru czy zderzenia.

Kacper Polaczyk