Znakomita zmiana Buksy w MLS! Bramka Polaka dała jego drużynie remis [WIDEO]

Adam Buksa potrzebował zaledwie 14 minut, by wpisać się na listę strzelców. Bramka 24-letniego napastnika dała remis drużynie New England Revolution.

Spotkanie pomiędzy Nashville a NER należało do tych z gatunku wyrównanych. Do przerwy na tablicy z wynikiem widniał rezultat 0:0. Trener przyjezdnych – Bruce Arena – w 63. minucie dokonał pierwszej zmiany, wprowadzając Adama Buksę na boisko.

W 74. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, dzięki bramce Zimmermana. Po czternastu minutach od wejścia na boisko na listę strzelców wpisał się wspomniany wcześniej Buksa. Były piłkarz m.in. Pogoni Szczecin zabawił się z obrońcami i wyrównał stan rywalizacji.

Dzięki bramce 25-letniego Polaka, jego drużyna zdołała zremisować z Nashville 1:1. Po tym meczu New England Revolution znajduje się na 5. pozycji w konferencji wschodniej, która daje im awans do fazy Play-Off.

Dla polskiego napastnika była to czwarta bramka w obecnym sezonie MLS. W rywalizacji Polaków lepszy jest tylko Kacper Przybyłko, który ma na swoim koncie już 6 bramek. Tyle samo bramek (4) co Buksa ma Jarek Niezgoda.