Zmiany w Wiśle Kraków! Jakub Błaszczykowski sprzedał część udziałów w klubie

W Wiśle Kraków doszło do kolejnych zmian w strukturach klubu. Mateusz Miga z „TVP Sport” poinformował, że Jakub Błaszczykowski sprzedał część swoich udziałów.  
W 2020 roku Jarosław Królewski wraz z Tomaszem Jażdżyńskim i Jakubem Błaszczykowski podjęli się misji ratowania Wisły Kraków. Wykupili wówczas udziały, a w klubie zaczęło dochodzić do gruntownych zmian. Zdecydowano między innymi o odejściu Jażdżyńskiego.

Kolejne zmiany

Jak się okazuje, pod Wawelem doszło do następnych roszad. Mateusz Miga z „TVP Sport” poinformował, że Jakub Błaszczykowski zdecydował się na sprzedanie części swoich udziałów. 3,75 procent akcji spółki od byłego piłkarza miał wykupić Adam Łanoszka.
Tym samym zmienił się układ wśród udziałowców. Najwięcej akcji należy do Jarosława Królewskiego, który jest także prezesem Wisły (53,69 proc.). Na kolejnych miejscach znajdują się Błaszczykowski (15,30 proc.) i Łanoszka (15,29). Pozostałe akcje należą do Władysława Nowaka i Adama Adamczyka (obaj mają po 3,75 proc.) oraz innych osób.
– Dlaczego doszło do takiej zmiany? Klub po raz kolejny znalazł się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i najwięksi właściciele musieli sięgnąć do kieszeni – wyjaśnił Miga. 
Wisła Kraków w obecnym sezonie Fortuna 1. Ligi nie radzi sobie najlepiej. „Biała Gwiazda” zajmuje dopiero 8. miejsce w tabeli. Do strefy barażowej traci na półmetku sezonu 1 punkt.

1 komentarz do “Zmiany w Wiśle Kraków! Jakub Błaszczykowski sprzedał część udziałów w klubie”

  1. Рассмотрим особенности работы сайта, который предлагает широкий выбор [url=https://credit-world.ru/]займов от разных МФО[/url]. Такой подход упрощает процесс выбора для потребителя, предоставляя возможность сравнить различные предложения по ключевым параметрам, таким как процентные ставки, условия погашения и требования к заемщикам. Техническая реализация сайта обеспечивает удобный пользовательский интерфейс для быстрого доступа к информации о различных МФО, а также возможность прямого оформления заявок на займы через интерактивную платформу.

Możliwość komentowania została wyłączona.