Zmiany w Lechii Gdańsk. Spotkanie w Monaco, regularne pensje i próba zbudowania relacji z miastem

Samuel Szczygielski z portalu „meczyki.pl” przekazał nowe doniesienia z obozu Lechii Gdańsk. Według dziennikarza w strukturach klubu doszło do zmiany na szczeblu rady nadzorczej.
Zmiany w Lechii

Według Samuela Szczygielskiego we wtorek Paolo Urfer odbył spotkanie w Monaco z nowym członkiem rady nadzorczej Lechii Gdańsk. Dziennikarz portalu „meczyki.pl” opisał kulisy i cel wspomnianego wydarzenia. Wszystko ma na celu odbudowę trójmiejskiego klubu.
Zaskakująca współpraca Legii. Trener, który pomagał Cristiano Ronaldo, pomoże „Wojskowym”? [CZYTAJ]

– Jak usłyszeliśmy – spotkanie w Monte Carlo przebiegło bardzo pozytywnie. Paolo Urfer chce odbudować klub i w tym celu spotkał się z Piotrem Kalwitzkim, który najprawdopodobniej jeszcze w styczniu zostanie powołany do rady nadzorczej Lechii Gdańsk. Według naszych informacji papiery są już podpisane. Kalwitzki to biznesmen, który w przeszłości wprowadzał sieci GSM, Era czy T-Mobile do Polski. Ma doświadczenie w międzynarodowym biznesie i ma pomóc Urferowi we wprowadzeniu klubu do Ekstraklasy. We wszystkim ma pomagać jego syn Alex Kalwitzki, obeznany w kwestiach piłkarskich – czytamy.

Szczygielski dodał również, że władze Lechii chcą przede wszystkim zbudować relacje z miastem Gdańsk. To również było tematem rozmów w Monaco, ponieważ aktualnie wszystko idzie z kieszeni inwestorów. W klubie brakuje również sponsorów.
– Jedyną firmą sponsorującą klub jest Fihra Data, czyli zlokalizowany w Emiratach Arabskich dostawca technologii do analizy danych. Jednak właścicielem firmy jest nie kto inny jak sam Paolo Urfer. Są czynione starania, aby polepszyć relacje z miastem, być może zmiana władzy w Polsce w tym pomoże – dodał Szczygielski.

Dziennikarz przekonuje, że pracownicy Lechii Gdańsk wreszcie otrzymują pensje na czas. Ponadto nie ma już żadnych zaległości. Według Szczygielskiego z klubu wyszły nawet pensje za grudzień, aby pracownicy mogli się lepiej przygotować do nadchodzących świąt.
Lepsza sytuacja w Lechii Gdańsk nie spowoduje jednak, że pieniądze będą roztrwaniane. Według dziennikarza portalu „meczyki.pl” trójmiejski klub chce utrzymać obecną kadrę, dlatego kibice nie powinni liczyć na ciekawe zimowe okienko transferowe w wykonaniu BKS-u.

Źródło: meczyki.pl

fot. Kacper Polaczyk