Zmiana właścicieli w Wiśle Kraków? „Wielka Wisła mogłaby stać się faktem”

W Wiśle Kraków może dojść do zmiany właścicieli. Kupnem Białej Gwiazdy ma być zainteresowanych rzekomo dwóch inwestorów. Zakulisowe informacje przekazał Mateusz Borek.
Świetność Wisły Kraków jest już dawno za nami. Na początku XXI wieku Biała Gwiazda zdominowała krajowe podwórko. W drugiej dekadzie XXI wieku klub wpadł jednak w duże problemy, przede wszystkim finansowe. To odbiło się na dyspozycji sportowej. Wisła od dwóch sezonów występuje na zapleczu Ekstraklasy. Wciąż może jednak liczyć na ogromne wsparcie kibiców.

Lata świetności Wisły Kraków przypadają głównie na okres rządów Bogusława Cupiała. Polski biznesmen był właścicielem Wisły w latach 1997-2016. Obecnie głównym udziałowcem krakowskiego klubu jest Jarosław Królewski posiadający 53,69% akcji.

Niewykluczone jednak, że wkrótce dojdzie do zmiany właścicieli w Wiśle Kraków. Informację taką przekazał Mateusz Borek. Z wypowiedzianych plotek wynika, że zainteresowani zakupem Wisły mają być Bogusław Cupiał i Wojciech Kwiecień. Negocjacja rzekomo trwają od dłuższego czasu.

–  Były dyskusje typu: Dajmy po 50 mln zł i uczyńmy Wisłę znowu wielką. Może coś jest na rzeczy? Dyskusje trwają od pewnego czasu, ale Kwiecień nie planował samodzielnej inwestycji w Wisłę, chciałby to zrobić wspólnie z wiarygodnym partnerem. Jego biznes funkcjonuje doskonale. Wielka Wisła mogłaby stać się faktem – przekazał Mateusz Borek.
Bogusław Cupiał był już w przeszłości właścicielem Wisły Kraków. Z kolei Wojciech Kwiecień pojawił się w polskiej piłce stosunkowo niedawno. Przed kilkoma laty rozpoczął on inwestycję w Wieczystą Kraków.


źródło: Kanał Sportowy

Michał Budzich

Dodaj komentarz