Złota Piłka w drodze! Poznaliśmy termin wręczenia nagrody oraz nominacji zawodników

Wiemy, kiedy „France Football” wręczy Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza świata w 2021 roku. Już w najbliższych dniach poznamy kandydatów do wygrania tej nagrody.

Czym jest Złota Piłka?

Złota Piłka jest uznawana za najbardziej prestiżową nagrodę indywidualną w piłce nożnej. Po raz pierwszy statuetka została przyznana w 1956 roku i wygrał ją wówczas Stanley Matthews. W 2010 roku „France Football” oraz FIFA połączyły siły i utworzyły nagrodę pod nazwą „Złota Piłka FIFA”. Po 6 latach zrezygnowano z tego pomysłu. Najwięcej Złotych Piłek na swoim koncie zabrał Leo Messi (6).

Kontrowersyjna decyzja „France Football”

Złota Piłka zostanie wręczona najlepszemu piłkarzowi na świecie po roku przerwy. W ubiegłym roku na najlepszej drodze do wygrania prestiżowej nagrody był Robert Lewandowski. Niestety, Polak wciąż czeka na tę nagrodę, gdyż „France Football” zdecydowało się anulować ubiegłoroczną edycję gali ze względu na pandemię koronawirusa.

Główni kandydaci

W tym roku już nic nie zostanie anulowane i Robert Lewandowski będzie mógł stanąć do rywalizacji o Złotą Piłkę. Poza Polakiem jest kilku innych kandydatów. Jednym z nich Jorginho, który zdobył Mistrzostwo Europy z reprezentacją Włoch, a także sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów z Chelsea. Kolejnym kandydatem jest Leo Messi, który co prawda nie zanotował najlepszego wejścia do PSG, jednakże na wiosnę był kluczową postacią w Barcelonie, a ponadto w lipcu wygrał Copa America z reprezentacją Argentyny.

Kiedy odbędzie się gala Złotej Piłki?

„France Football” poinformowało o terminach nominacji zawodników oraz gali wręczenia Złotej Piłki. Kandydatów do wygrania nagrody poznamy już 8 października. Z kolei ceremonia wręczenia nagrody ma odbyć się 29 listopada w paryskim Theatre du Chatelet.

Michał Budzich