Zlatan Ibrahimović wytłumaczył swój agresywny faul. „Zrobiłem to celowo” [WIDEO]

Zlatan Ibrahimović wytłumaczył swoje zachowanie z ostatniego meczu pomiędzy Szwecją a Hiszpanią. Wówczas Szwed dopuścił się chamskiego faulu na Cesarze Azpilicuecie. Po kilku dniach od tamtego wydarzenia 40-latek zabrał głos w tej sprawie.

Pomimo 40 lat na karku Zlatan Ibrahimović ani myśli o końcu kariery. Wcale nie tak dawno temu Szwed wznowił także karierę reprezentacyjną. W listopadzie rozegrał dwa mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które ostatecznie Szwedzi przegrali i w marcu zagrają w barażach.

Brutalny faul

W starciu z reprezentacją Hiszpanii Zlatan pojawił się na boisku w 73. minucie gry. Przy jednym z rzutów rożnych Szwed bezpardonowo zaatakował Cesara Azpilicuetę. Wówczas można było odnieść wrażenie, że piłkarz Milanu zrobił to celowo. Po kilku dniach Ibra odniósł się do tego wydarzenia.

Argumentacja

Do całej sytuacji Zlatan Ibrahimović odniósł się w rozmowie z „The Guardian”. Szwed przyznał, że dopuścił się faulu celowo, argumentując to tym, iż Azpilicueta miał prędzej wyszydzać kolegę Ibry z reprezentacji.

–  Ostatnio podczas meczu reprezentacji zaatakowałem Azpilicuetę. Zrobiłem to celowo. Nie wstydzę się tego, bo wcześniej to on zrobił coś głupiego mojemu koledze z reprezentacji. Wywyższał się ponad niego. To była głupia rzecz z mojej strony, ale zrobiłbym to jeszcze raz, żeby zrozumiał: „Nie będziesz k***a tak się zachowywać. Nie masz jaj, żeby tak postąpić wobec mnie. Ale pokażę ci, co by się stało, gdybyś to zrobił mnie”. Właśnie dlatego tak się zachowałem – skomentował Zlatan Ibrahimović.

Michał Budzich