Zdziesiątkowana kadra Liverpoolu FC! Juergen Klopp wini… telewizję

W sobotnim meczu Premier League Liverpool FC zremisował z Brighton 1:1. Na pomeczowej konferencji Juergen Klopp nie wytrzymał i zaatakował telewizję.

Mewy wyszarpały remis

Spotkanie mogło rozpocząć się bardzo dobrze dla Brighton, lecz w 19. minucie karnego nie wykorzystał Neco Williams.

Chwilę później bramkę dla The Reds zdobył Mohamed Salah, lecz sędzia po konsultacji z VARem uznał, że Egipcjanin był na milimetrowym spalonym.

Ostatecznie Liverpool FC wyszedł na prowadzenie w 60. minucie po indywidualnej akcji Diogo Joty.

W 92. minucie spotkania Andy Robertson wybijając piłkę z szesnastki, kopnął w nogę Danny’ego Welbecka. Sędziowie VAR zauważyli kontakt, arbiter główny wskazał na jedenastkę, a rzut karny wykorzystał Pascal Gross.

Robertson nie faulował?

Na konferencji prasowej Jordan Henderson zdradził, że według faulowanego Danny’ego Welbecka rzutu karnego nie powinno być. Juergen Klopp nie chciał wypowiadać się na ten temat.

Próbujesz stworzyć nagłówek. Co chcesz, żebym powiedział? Był karny, bo sędzia podyktował go po obejrzeniu – powiedział szkoleniowiec Liverpoolu FC

„To naprawdę niebezpieczne dla graczy”

W 70. minucie spotkania boisko opuściło aż dwóch graczy The Reds. Najpierw z powodu urazu z murawy zszedł Adam Lallana, który 7. minut wcześniej zmienił Connolly’ego, a chwilę później dołączył do niego James Milner. Według Kloppa wina leży po stronie napiętego terminarza, który narzuca telewizja.

Gratulacje – powiedział szkoleniowiec do dziennikarza. – To nie bezpośrednio do ciebie, ale przecież pracujesz dla telewizji, tak? Ścięgno udowe. Co za niespodzianka – dodał ironicznie Niemiec

Kierujesz swoje pretensje pod niewłaściwy adres. Jesteśmy telewizją, pracujemy zgodnie z zasadami Premier League. Może więc powinieneś zwrócić się do klubów – odpowiedział mu dziennikarz

– Nie wiem, jak często muszę to powtarzać, ale kazaliście nam grać o 12:30. Poprzedni mecz mieliśmy w środę. To naprawdę niebezpieczne dla piłkarzy – zakończył Klopp