Zbigniew Boniek zdradził swojego faworyta do Złotego Buta. Nie jest nim Lewandowski!

Sezon 2019/2020 należał do jednego z najbardziej zaciętych jeśli chodzi o rywalizację o Złotego Buta. Robert Lewandowski dzielnie walczył o to trofeum, które jednak ostatecznie trafiło do Ciro Immobile. Zbigniew Boniek w rozmowie z Il Corriere della Sera wspomniał o tym temacie. Zabrakło jednak wzmianki o „Lewym”.

Robert Lewandowski w poprzedniej kampanii wygrał prawie wszystko. Od Pucharu Niemiec, przez Bundesligę, po Ligę Mistrzów. W każdej z tych rozgrywek był królem strzelców. Nie udało mu się jednak zdobyć jednego z najbardziej prestiżowych trofeum dla napastnika – Złotego Buta. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Ciro Immobile, który w sezonie 19/20 wykazał się lepszą skutecznością na bramkę.

Zbigniew Boniek udzielił ostatnio wywiadu gazecie Il Corriere della Sera, w której wspomniał o tym, że jeden z Polaków może powalczyć o ten tytuł. Nie chodziło tu jednak o Lewandowskiego, a o… Krzysztofa Piątka. Oto pełna wypowiedź prezesa PZPN:

Czy Krzysztof Piątek powróci na swój poziom z Genoi? Jeżeli to zrobi to będzie oznaczało, że wiemy już, kto wygra Złotego Buta… Trudno jednak, żeby ponownie osiągnął ten poziom. Tak czy inaczej pozostaje bardzo użyteczny. To ktoś kto wie jak się strzela – stwierdził były gracz Juventusu i AS Roma.

Sytuacja Krzysztofa Piątka w Herthcie Berlin nie należy do najlepszych, jednak wszystko w sporcie jest możliwe. Pojedynek Polaków o Złotego Buta byłby na pewno czymś historycznym.