Zbigniew Boniek zabrał głos ws. konfliktu na linii Kucharski – Lewandowski. „To kłamca”

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat sporu pomiędzy Cezarym Kucharskim a Robertem Lewandowskim. Były zawodnik Romy i Juventusu zabrał głos w tej sprawie na łamach Onetu.

Kilka dni temu, były agent napastnika Bayernu Monachium usłyszał zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. 48-latek miał szantażować Lewandowskiego w celu zapewnienia mu spokoju. Kucharski twierdził, że kapitan biało-czerwonych oszukał niemiecką skarbówkę.

Niedługo po usłyszeniu zarzutów, były agent Lewandowskiego wydał oświadczenie i udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej. Były menadżer napastnika Bayernu wyznał na łamach Gazety Wyborczej, że nikogo nie szantażował.

Nigdy nie szantażowałem Roberta Lewandowskiego, nigdy nie domagałem się takiej kwoty.

To, co się dzieje wokół mnie, to piramidalna bzdura. Jestem niewinny i wkrótce to udowodnię.

Na temat konfliktu wypowiedział się również prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Działacz twierdzi, że Kucharski jest już spalony w świecie piłki.

Cała sprawa pokazuje jedną rzecz: to nie menedżerowie budują kariery piłkarzy, tylko zawodnicy budują agentów. Lewandowski bez Kucharskiego byłby takim samym, albo i lepszym graczem. A gdzie byłby Kucharski bez Roberta? – zapytał Boniek na łamach Onetu.

Nie wydaje mi się, że po eskalacji konfliktu z byłym menedżerem w życiu Roberta coś się zmieniło. Niezależnie od tego, jak skończy się sprawa, Lewandowski z tego spokojnie wyjdzie.

Kucharski w świecie piłki prawdopodobnie jest spalony. Sam stałem się ofiarą pewnych przekłamań. Kucharski mówił w wywiadach, że Boniek chciał, by Lewandowski szedł do Genoi czy Romy. To kompletna bzdura, dla mnie Kucharski to po prostu kłamca.