Zbigniew Boniek tłumaczy porażkę z Włochami: Zagraliśmy słabo, bo Robert zagrał jeden ze słabszych meczów w reprezentacji

Dziś na kanale Foot Truck w serwisie youtube pojawiła się rozmowa ze Zbigniewem Bońkiem. W ponad półgodzinnym materiale poznaliśmy m.in. opinię prezesa PZPN. dot. ostatnich porażek reprezentacji Polski.

Zbigniew Boniek jest znany ze swoich kontrowersyjnych opinii, czy decyzji. Większość z komentarzy prezesa PZPN pojawia się na jego twitterze. Kuba Polkowski zadał pytanie Bońkowi, czy nie żałuje, że założył on konto na wspomnianym portalu.

– W ogóle nie żałuję, dlaczego? Ja nie uważam, że trzeba się od ludzi odłączać, czy tworzyć jakąś barierę. […] Każdy jest inny, ale ja też mam swój charakter. Lubię czasem konfrontacje, porozmawiać, ponabijać się z kogoś, czy wbić komuś szpilkę – odpowiedział Boniek.

Po kilku minutach rozmowa wreszcie zeszła na temat reprezentacji Polski. Duet Polkowski-Wiśniowski zadał prezesowi pytanie dot. meczu, który najbardziej mu się podobał za kadencji J. Brzęczka.

– Na pewno znakomicie żeśmy grali z Izraelem w Izraelu. Później też dobrze było z Izraelem w Warszawie. Wszystkie pozostałe mecze to można powiedzieć, że myśmy je przepychali. Ja uważam tak, że jeśli uczniowi postawisz cel, by zdać do następnej klasy i on zda na 3+, to możesz powiedzieć, że nie jesteś zadowolony i że można to zrobić lepiej, ale do wyższej klasy przeszedł – powiedział prezes PZPN.

Następnie utrzymywał się temat reprezentacji Polski i zaczęto rozmawiać nt. ewentualnej zmiany selekcjonera. Boniek bez wahania przyznał, że związek ma pieniądze na każdego trenera.

– Nie ma problemu z budżetem. Np. Spaletti chciałby 10 milionów euro – stać nas. Stać nas na selekcjonera, który chciałby zarabiać 10 milionów euro – wyjawił 64-latek.

Po chwili temat zmierzył w kierunku ostatnich meczów reprezentacji, szczególnie chodziło o mecz z Włochami.

– Myśmy słabo grali z Włochami, ale dlaczego Wy mówicie, że zagraliśmy słabo, bo na ławce siedział Brzęczek? Ja uważam, że graliśmy słabo, bo Robert zagrał jeden z najsłabszych meczów w reprezentacji, pomocnicy sobie chodzili po boisku – stwierdził Zbigniew Boniek.

Prezes PZPN, że w  najbliższym czasie z pewnością będzie chciał porozmawiać z Jerzym Brzęczkiem i zapytać go o kilka kwestii.

– Ja bym też chciał kilka pytań zadać selekcjonerowi, bo ludzie inteligentni muszą ze sobą rozmawiać. Chciałbym wiedzieć, kto jest pierwszym bramkarzem, jak będzie wyglądała kadra na Mistrzostwa Europy, czy jest jakaś hierarchia.

Michał Budzich