Zbigniew Boniek rozczarowany postawą prezesów polskich klubów. „Szkoda czasu”

W poniedziałkowy wieczór Zbigniew Boniek opublikował tweeta, który wywołał dyskusję wśród wielu internautów. Prezes PZPN zasugerował, że prezesi polskich klubów chcieli pozyskać trenerów pracujących w krajowym związku.

Boniek odpowiada prezesom klubów

– Panowie Prezesi, trenerzy w PZPN naprawdę nie czekają na wasze telefony i oferty pracy… jest im tutaj bardzo dobrze. Szkoda czasu – napisał na twitterze Zbigniew Boniek.

Powyższy tweet wywołał lawinę komentarzy i domysłów wśród kibiców. Z wypowiedzi prezesa Bońka wynika, że z władzami PZPN kontaktowali się prezesi polskich klubów, którzy chcieliby pozyskać trenerów pracujących w reprezentacjach młodzieżowych. 64-latek jasno odpowiedział, że trenerom w PZPN jest naprawdę dobrze.

Można się domyślić, że zapewne chodziło o kogoś z dwójki Maciej Stolarczyk i Jacek Magiera. Ostatnie dni były gorące w Poznaniu oraz Krakowie. Forma Lecha Poznań w lidze nie jest najlepsza, ale na ten moment zarząd Kolejorza nie planuje zwalniać trenera Żurawia. Z kolei w Cracovii kilkanaście dni temu do dymisji podał się Michał Probierz, który otrzymał kilka dni wolnego i ponownie wrócił na ławkę trenerską.

Cracovia szukała następcę Probierza?

Łącząc wszystkie fakty, można dojść do wniosku, że Cracovia była zainteresowana usługami Jacka Magiery. W przypadku Pasów wypada kandydatura Maciej Stolarczyka, który nie tak dawno prowadził Wisłę Kraków.

Michał Budzich