Zbigniew Boniek podsumował karierę Jakuba Błaszczykowskiego. „Nie zawsze między nami była chemia…”

Jakub Błaszczykowski zakończył karierę piłkarską. Dokonania byłego reprezentanta Polski docenił Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN zamieścił specjalny wpis na Twitterze.

Przed kilkunastoma dniami Jakub Błaszczykowski poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery. Oficjalne pożegnanie 37-latka odbędzie się już dziś. O 17:30 rozpocznie się mecz Wisły Kraków ze Stalą Rzeszów. Przed tym meczem będzie miała miejsce specjalna uroczystość związana z pożegnaniem Kuby.

W tym specjalnym dla Jakuba Błaszczykowskiego dniu w mediach społecznościowych pojawiła się masa wpisów dziękujących mu za kilkanaście lat pięknej kariery. Wpis pożegnalny zamieściła chociażby Borussia Dortmund, w której Kuba przeżywał najlepsze lata swojej kariery.

Dokonania Kuby Błaszczykowskiego docenił także Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN przyznał, że nie zawsze było im po drodze. Docenił jednak jego karierę, dziękując mu za piękne mecze, wspaniałe EURO 2016 oraz karierę klubową.

– Nie zawsze miedzy nami była chemia, ale mój szacunek dla Ciebie i za Twoje umiejętności piłkarskie i wspaniałe mecze pozostanie na zawsze. Dzięki Kuba za piękne mecze, za wspaniałe Euro 2016, za piękną karierę klubową. Witam w nowej roli i życzę powodzenia – napisał Zbigniew Boniek.

Michał Budzich