Zbigniew Boniek nie ma wątpliwości ws. Jóźwiaka. „Za rok poszedłby za 20-30 mln euro”

Dzisiejszego poranka na antenie RMF pojawił się Zbigniew Boniek. Prezes PZPN-u zdradził jaki klub jest bliski pozyskania Kamila Jóźwiaka.

Za nami wrześniowe zgrupowanie kadry, podczas którego rozegraliśmy dwa mecze w Lidze Narodów. Uzbieraliśmy 3 punkty na 6 możliwych, co i tak jest dobrym wynikiem, patrząc na grę, jaką prezentowaliśmy. Jednym z wygranych zgrupowania zdecydowanie jest Kamil Jóźwiak, który zagrał w obu meczach, a wczoraj był jedną z najjaśniejszych postaci na boisku.

Tuż po wczorajszym meczu piłkarz Lecha Poznań został poproszony do wywiadu. W rozmowie z Polsatem Sport wyznał, że jego głównym celem jest opuszczenie klubu z Poznania.

 Wiadomo, że otwarcie mówię, jaki mam cel i że chciałbym odejść, ale też Lech to mój klub, którego jestem wychowankiem i który wiele dla mnie zrobił. Jeśli będę musiał zostać, to nic złego się nie stanie. Będą następne okienka transferowe. Ale – tak jak mówię – moim celem jest odejść teraz. Zobaczymy, jak będzie. – mówił Jóźwiak po zakończeniu spotkania

Dziś na antenie RMF FM Zbigniew Boniek wyznał, iż 22-latek jest bliski odejścia z Lecha i podpisania kontraktu z Derby County. W kwestii odejścia do angielskiego klubu mówiło się już od kilkunastu dni.

Jutro-pojutrze Kamil Jóźwiak pójdzie prawdopodobnie do Derby County, wszystko jest przygotowane. Gdyby jeszcze rok grał w Lechu, byłyby mistrzostwa Europy, to później poszedłby za granicę za 20-30 milionów euro, a nie 4-5. Natomiast jeśli dzisiaj klub potrzebuje 4-5 milionów euro, to nie ma innej możliwości, musi zawodnika sprzedać

Poza kwestią Kamila Jóźwiaka w rozmowie został poruszony wątek obecnego stanu reprezentacji Polski. Prezes PZPN-u odniósł się do krytyki, która spadła na Jerzego Brzęczka oraz do stylu gry, jaki zaprezentowaliśmy.

Zawsze można narzekać, krytyka jest mile widziana. Wszyscy chcielibyśmy mieć reprezentację, która wygrywa mecze w pięknym stylu. To nie jest jednak problem tylko naszej kadry, ale wszystkich. Wiem, że na mistrzostwach Europy czekają nas trudne spotkania i nie mamy żadnej gwarancji, że wtedy będzie lepiej.

Michał Budzich