Zbigniew Boniek mógł wystąpić w filmie o Kubie Błaszczykowskim. „Wystarczyłoby, żeby do mnie zadzwonił Kuba”

Zbigniew Boniek był gościem na kanale „Prawda Futbolu”. Były prezes PZPN ustosunkował się do rzekomej niechęci wystąpienia w filmie o Kubie Błaszczykowskim.
W ubiegłym tygodniu na Amazon Prime Video miała miejsce premiera filmu „Kuba”. Jest to film biograficzny o Jakubie Błaszczykowskim. Produkcja zyskała sporą popularność i mówi się o niej dość dużo w mediach społecznościowych w różnorakich kontekstach.
W filmie udział wzięło wielu znamienitych gości. Można tu wymienić m.in. Roberta Lewandowskiego, Jurgena Kloppa, Marco Reusa, czy Adama Nawałkę, czy Łukasza Piszczka. W filmie zostało ukazane, że występu odmówił Zbigniew Boniek.
Wątek Zbigniewa Bońka był w filmie poruszony kilkukrotnie, chociażby przy okazji odebrania reprezentacyjnej opaski Kubie Błaszczykowskiemu. Producenci filmu chcieli, by na poszczególne tematy wypowiedział się sam Zbigniew Boniek, w filmie zostało to jednak przedstawione w ten sposób, że nie chciał on wziąć udziału w produkcji. Rzeczywistość była jednak nieco inna, przynajmniej zdaniem Bońka. Były prezes PZPN pojawił się we wtorek na antenie „Prawdy Futbolu”, gdzie przedstawił swoją wersję wydarzeń odnośnie jego występu w filmie „Kuba”. W skrócie – zdaniem Bońka zabrakło kontaktu ze strony samego Błaszczykowskiego.

„Ja muszę powiedzieć tak: ja przede wszystkim w ogóle nie wiedziałem, że Kuba robi jakiś film. Dowiedziałem się o tym jakieś 3 tygodnie temu, bo nie miałem żadnej wiedzy na temat filmu.”

„Jakby Kuba mnie zaprosił, to ja bym w tym filmie wypowiedział się bardzo chętnie, tak jak to robię zawsze. Natomiast fakty są bardzo proste: 22 sierpnia 2023 roku, kiedy jestem nad morzem z całą rodziną, dostaję SMS-a od jakiejś pani, która się nazywa Kasia Kordecka. Z całym szacunkiem – mogła też być Jola Fasola, Anna Majewska, Zofia Kowalska. I dostaję SMS-a o takiej treści: 'Dzień dobry, z tej strony Kasia Kordecka. Proszę uprzejmie o telefon w wolnej chwili. Chcieliśmy poprosić pana o wywiad. Dziękuję.'”

„Później widzę, że mi wysłała, że chciałaby jednak trochę porozmawiać. Żebym powiedział o historii polskiej reprezentacji, bo oni robią film o Kubie. Później to w drugiej wiadomości dostałem. Przeczytałem to chyba po miesiącu w ogóle tego SMS-a. Ja mówię tak: ja w każdym filmie, gdzie ktokolwiek mnie prosi, to jestem. Wystarczyłoby, żeby do mnie zadzwonił Kuba, tak samo jak do mnie zadzwonił Robert Lewandowski, kiedy robił film.”

„Wydaje mi się, że savoir vivre, czyli umiejętność życia, powinno też Kubę nauczyć, że jeżeli ja chciałbym i będę robił kiedykolwiek film o mnie, to ktokolwiek w tym filmie miałby wystąpić, to najpierw bym ja zadzwonił i powiedziałbym: „Słuchaj, zadzwoni do ciebie przedstawiciel takiej i takiej firmy i daję mu twój numer telefonu, bo chciałbym cię zaprosić i chciałbym, żebyś w takim filmie wystąpił”. Czegoś takiego w ogóle nie było. Natomiast po tym nie było jakiejkolwiek żadnej próby, jakiegokolwiek telefonu, kogokolwiek od Kuby, żeby ze mną rozmawiać.”

źródło: Prawda Futbolu

Michał Budzich