Zaskakujący pomysł Michała Probierza na mecz z Wyspami Owczymi. Selekcjoner szykuje niespodzianki

Już za kilka godzin Michał Probierz po raz pierwszy poprowadzi reprezentację Polski. Na mecz z Wyspami Owczymi selekcjoner szykuje dość zaskakujący skład. Według przewidywań, niektóre wybory 51-latka mogą zadziwić kibiców. 
Po pięciu meczach eliminacji mistrzostwa Europy Polacy mają na koncie zaledwie sześć punktów. Na domiar złego w trakcie cyklu kwalifikacyjnego zmienił się selekcjoner, który obecnie musi dowieźć kadrę na Euro w Niemczech. Do tego potrzebne będą jednak wyniki.
Skład zaskoczy?

Za sterami kadry zasiadł całkiem niedawno Michał Probierz. Jego pierwszym rywalem będą Wyspy Owcze, z którymi „Biało-Czerwoni” już za kilka godzin zmierzą się na wyjeździe. Zapowiada się, że selekcjoner może dokonać kilku zaskakujących dla kibiców wyborów.
Przede wszystkim do występu od pierwszych minut ma być szykowany Patryk Peda, który na co dzień występuje w Serie C. Młody obrońca ma stworzyć duet stoperów z Jakubem Kiwiorem. Blok defensywny mają uzupełnić zawodnicy o charakterze ofensywnym.

Po lewej stronie najprawdopodobniej zobaczymy Przemysława Frankowskiego, zaś po prawej – Matty’ego Casha, lub… Pawła Wszołka. Portal meczyki.pl podaje nawet, że to piłkarz Legii może zostać typowym prawym obrońcą, zaś zawodnik Aston Villi grać będzie wyżej, na skrzydle.

W kwestii środka pola nie ma być żadnych zaskoczeń. Piotr Zieliński ma zostać obudowany przed Damiana i Sebastiana Szymańskich, a więc zawodników o zupełnie innym nastawieniu. Z powodu kontuzji na zgrupowaniu nie pojawi się natomiast Robert Lewandowski. Kapitana zastąpi w ataku duet Milik – Świderski.
Przewidywany skład reprezentacji Polski na Wyspy Owcze, według portalu meczyki.pl:

Wojciech Szczęsny — Paweł Wszołek/Matty Cash, Patryk Peda, Jakub Kiwior, Przemysław Frankowski — Matty Cash/Paweł Wszołek, Damian Szymański, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański — Arkadiusz Milik, Karol Świderski