Zaostrzona kara dla Goncalo Feio. Portugalczyk zdyskwalifikowany w zawieszeniu

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN podwyższyła karę dla Goncalo Feio. Portugalczyk otrzymał dyskwalifikację w zawieszeniu. Został także zobligowany do umieszczenia przeprosin dla pokrzywdzonych i zapłacenia kary finansowej.
W marcu 2023 roku miała miejsce legendarna już awantura w Motorze Lublin. Trener lublinian, Goncalo Feio, najpierw miał w niezbyt kulturalny sposób odezwać się do rzecznik prasowej klubu, Pauliny Maciążek. Następnie miał rzucić w kierunku prezesa klubu, Pawła Tomczyka, kuwetą na dokumenty. W efekcie Tomczyk trafił do szpitala.
Od samego początku zastanawiano się, co będzie Goncalo Feio. Można było się spodziewać, że Portugalczyka spotka sroga kara. Sprawa ta nie została jednak wyjaśniona w pełni przez niemal rok. Choć w listopadzie Komisja Dyscyplinarna PZPN wymierzyła karę portugalskiemu trenerowi, to nie była to decyzja ostateczna. Po odwołaniu Maciążek i Tomczyka Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN postanowiła zaostrzyć karę dla Feio.
W piątek portal „Weszło” poinformował o zaostrzonej karze dla Goncalo Feio. Przedstawia się ona następująco. Feio musi zapłacić grzywnę w wysokości 70 tysięcy złotych. Portugalczyk został zdyskwalifikowany na rok w zawieszeniu na trzy lata. Ponadto Feio musi napisać przeprosiny dla wobec pokrzywdzonych i umieścić je na klubowej stronie, mają się one utrzymywać przez miesiąc.

źródło: Weszło

Michał Budzich