„Zaginiony” reprezentant Gambii odnaleziony! Gra w HSV i jest kilka lat młodszy

Bakery Jatta na co dzień w reprezentuje barwy Hamburgera SV. Niemiecka policja wszczęła śledztwo w jego sprawie, ponieważ ich zdaniem Gambijczyk nie jest tym, za kogo się podaje.

Zaginiony piłkarz

Bakery Jatta urodził się 6 czerwca 1998 roku. W 2016 roku 22-latek dołączył do Hamburgera SV. Od tamtego czasu Gambijczyk rozegrał 126 spotkań i strzelił 31 bramek. Nie wszyscy jednak uważają, że Jatta jest tą osobą, za którą się podaje.

W 2019 roku SportBild rozpoczął śledztwo w sprawie młodego Gambijczyka. Jego zdaniem Jatta to tak naprawdę Bakary Daffeh, który kilka lat temu nagle rozpłynął się w powietrzu. Niemieckie władze również zainteresowały się całą sprawą i postanowiły wynająć antropologa, aby ten przebadał 22-latka.

Przypuszczenia potwierdziły się i według niemieckich śledczych Bakery Jatta to na 98% Bakary Daffeh, który w 2015 roku w wieku 19 lat zniknął bez śladu. Wszystko wskazuje na to, że napastnik HSV nie trafił do Niemiec jako osoba nieletnia.

Jest podejrzenie, że mógł podać nieprawidłowe informacje w celu uzyskania zezwolenia na pobyt. Przeszukanie służy dalszemu wyjaśnieniu tej sprawy – przekazała rzeczniczka prokuratury „Bildowi” w 2019 roku

Kacper Polaczyk