Zacięty mecz na San Siro! Eriksen bohaterem Interu Mediolan

We wtorkowym spotkaniu Pucharu Włoch Inter Mediolan pokonał AC Milan 2:1. Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych sytuacji. Zwycięską bramkę dla Nerazzurrich zdobył Christian Eriksen.

Zwycięski Inter

Pierwsza połowa należała do AC Milanu. Mimo że Inter stworzył sobie więcej sytuacji na zdobycie bramki, to Rossoneri schodzili do szatni z prowadzeniem. W 31. minucie wynik spotkania otworzył Zlatan Ibrahimović.

Na koniec pierwszej połowy na boisku zawrzało. Romelu Lukaku dał sprowokować się Ibrahimoviciowi, jednak skończyło się tylko na przepychance słownej i obaj panowie mogli wrócić na drugą część spotkania.

Druga połowa meczu należała już do Interu. Najpierw w 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał (o ironio) Zlatan Ibrahimović.

W 71. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Romelu Lukaku.

W 80. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Kontuzji doznał arbiter główny spotkania Paolo Valeri, a na boisku zastąpił go sędzia techniczny.

Pod koniec drugiej połowy wydarzyło się coś niespodziewanego. Gdy wszyscy czekali już na dogrywkę, a tymczasem Soualiho Meite sfaulował przeciwnika 20 metrów od własnej bramki. Do rzutu wolnego podszedł skreślany przez wszystkich Christian Eriksen i to właśnie on został bohaterem spotkania. Duńczyk nie pomylił się i perfekcyjnym uderzeniem pokonał bramkarza AC Milanu.

Jeszcze niedawno nikt nie chciał trzymać Eriksena w Mediolanie. Duńczyk miał zostać wymieniony za jednego z graczy PSG, jednak ostatecznie został w Mediolanie. Pomocnik Nerazzurrich otrzymał nawet Złoty Sedes – nagrodę dla najgorszego obcokrajowca roku w Serie A. Tymczasem we wtorek reprezentant Gangu Olsena dostał swoją szansę w Interze i nie zmarnował jej.