Zachodni sąsiedzi rozpływają się nad sukcesem Lewandowskiego. Zachwyty nad Polakiem w niemieckiej prasie

Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem świata w 2020 roku. Niemieckie media są zachwycone sukcesem Polaka i szeroko komentują osiągnięcie napastnika Bayernu Monachium.

Niemcy cieszą się sukcesem Polaka

Przyznanie nagrody najlepszego piłkarza roku dla Roberta Lewandowskiego było formalnością. Polak zdeklasował resztę stawki w głosowaniu, o którym pisaliśmy tutaj. Wyniki gali skomentowały również niemieckie media, które rozpływają się nad napastnikiem Bayernu.

Lewandowski jest najlepszym piłkarzem świata 2020 roku! Słusznie! – pisze Bild.

Ukoronowano jego najlepszy rok w karierze. To sprawia, że jest pierwszym piłkarzem z Bundesligi, który otrzymał tę nagrodę. Rywale byli zbyt słabi czy Lewandowski zbyt mocny? To bez znaczenia. Po prostu nie było możliwości, by najlepszym piłkarzem świata został wybrany ktoś inny – stwierdzają dziennikarze Kickera.

Najlepszy z najlepszych

Podczas wyborów brano pod uwagę dyspozycję piłkarzy w okresie od 20 lipca 2019 roku do 7 października 2020 roku. We wspomnianym czasie Lewandowski zdobył aż 64 bramek oraz zaliczył 15 asyst. Oprócz Kickera i Bilda wyniki gali skomentowali również dziennikarze portalu sport.de:

Gwiazdor Bayernu się nie zawiódł. W wieku 32 lat osiągnął wymarzony cel: bycie piłkarzem roku. Po tym jak wybrano go piłkarzem sezonu Bundesligi i UEFA, skompletował hat-trick.

Kolejne wyzwanie już niedługo

Polak będzie miał kolejną okazję do strzelenia bramek już w sobotę. Na Bayern czeka jednak nie lada wyzwanie. Bawarczycy zmierzą się bowiem z liderującym w Bundeslidze Bayerem Leverkusen.

fot. Screen z wideo