Z Czechami na dwóch napastników? Wiadomo, kto ma zagrać w duecie z Lewandowskim

Mecz z Czechami zbliża się wielki krokami. Michał Probierz ustala powoli skład na ostatnie spotkanie w ramach eliminacji mistrzostwa Europy. Według „TVP Sport” Robert Lewandowski ma otrzymać wsparcie w ataku. 
Reprezentacja Polski nadal nie jest pewna awansu na Euro w Niemczech. Już w piątek odbędzie się za to mecz z Czechami, kluczowy w kwestii dalszej walki o bezpośrednie zakwalifikowanie się na turniej finałowy. W przypadku zwycięstwa zachowamy jednak tylko matematyczne szanse i pozostanie czekać na starcie Czechów z Mołdawią.
Dwóch napastników?

Od poniedziałku w Warszawie kadrowicze przebywają na zgrupowaniu. Mają już za sobą trzy jednostki treningowe, a „TVP Sport” podaje, że w składzie nie powinno znaleźć się wiele niespodzianek. Po kontuzji wraca Robert Lewandowski, który ponownie przywdzieje opaskę kapitana i zagra od pierwszej minuty.
Co jednak ważniejsze – piłkarz Barcelony ma nie być w ataku osamotniony. Na zgrupowaniu są także Karol Świderski i Adam Buksa, którzy mogliby zagrać w duecie z kapitanem. „TVP Sport” podaje, że to właśnie napastnik Charlotte znajdzie się w podstawowej jedenastce na spotkanie z Czechami.
Warto przypomnieć, że ostatni raz w takim zestawieniu od pierwszych minut obaj panowie zagrali w marcu. Wówczas Świderski strzelił gola przeciwko Albanii (1-0) i zapewnił „Biało-Czerwonym” trzy punkty.