Yaya Toure usunięty z charytatywnego meczu za… mało śmieszny żart

Jeszcze nie doszło do charytatywnego meczu, a już wiadomo, że Yaya Toure w nim nie zagra. Wszystko to przez niesmaczny żart na drużynowym Whatsappie.

Unicef co roku organizuje specjalny mecz charytatywny Soccer Aid, w którym biorą udział piłkarze oraz celebryci z całego świata. Podczas spotkania zbierane są pieniądze na różne cele związane z pomocą dzieciom. W tę niedzielę taki mecz odbędzie się na Old Trafford, a wśród zawodników, którzy wezmą udział w meczu, był Yaya Toure. Iworyjczyk został usunięty z drużyny po tym, jak zaproponował… grupową orgię.

Według informacji The Sun Yaya Toure najpierw wysłał na grupę filmik, na którym znajdowała się naga kobieta, a następnie zaproponował sprowadzenie 19 prostytutek dla całej drużyny. Warto dodać, że Iworyjczyk ma żonę oraz trójkę dzieci.

Wszyscy w ekipie byli zniesmaczeni wiadomościami, jakie wysyłał nam Toure. Przekonywał nas, że może sprowadzić takie kobiety jak te z filmu do hotelu. Było to haniebne zachowanie – napisano w jednym z tabloidów

Yaya Toure opublikował oświadczenie na swoim Twitterze. Były zawodnik Manchesteru City przeprasza za swoje zachowanie i tłumaczy, że miał to być tylko głupi żart. Najwyraźniej nie wszystkim się on spodobał.

Kacper Polaczyk