Xavi zrzuca winę na sędziego za porażkę z Realem? „Rzut karny, którego nie powinno być”

Real Madryt pewnie pokonał FC Barcelonę w finale Superpucharu Hiszpanii. Xavi Hernandez w pomeczowej wypowiedzi zakwestionował decyzję głównego arbitra o podyktowaniu rzutu karnego dla Królewskich.
Wina sędziego?

Real Madryt wyprowadził dwa szybkie ciosy w ciągu pierwszych dziesięciu minut spotkania z FC Barceloną. Później spotkanie znów nabrało na intensywności ze względu na piękne trafienie Roberta Lewandowskiego.
Były piłkarz Legii i Arsenalu trafił do klubu z 14. ligi angielskiej. Szlachetny gest ze strony napastnika [CZYTAJ]

Nadzieje Dumy Katalonii zostały jednak szybko stłumione. Niedługo przed przerwą sędzia podyktował jedenastkę dla Realu Madryt, którą pewnie wykorzystał Vinicius Junior. W drugiej połowie Rodrygo podwyższył prowadzenie, a spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1.
Xavi Hernandez w pomeczowej wypowiedzi zwrócił uwagę na różnicę klas w prezentowanym poziomie. Hiszpan docenił jakość Realu Madryt, ale wyraził także dezaprobatę w sprawie podyktowania „jedenastki”. Szkoleniowiec FC Barcelony, że rzut karny był niesłuszny.
– Zostaliśmy mocno zranieni za nasze wejście w mecz. Zaczęliśmy finał w najgorszy sposób, jaki się tylko dało. Przeciwko Realowi Madryt taka postawa jest nie do zaakceptowania – powiedział Xavi Hernandez na konferencji prasowej.

– Graliśmy źle w całym przekroju. Nie potrafiliśmy dobrze pressować, nie przerywaliśmy akcji taktycznymi faulami w okresie przejścia, kiedy sytuacje tego wymagały. Bramki straciliśmy po podaniach w wolne przestrzenie. Po 0:2 potrafiliśmy zareagować dobrze, mieliśmy dobre minuty do gola Roberta. Rzut karny, którego być nie powinno, był naszym zabójcą. Drużyną totalnie się rozłączyła – dodał Hiszpan.

– Futbol to gra błędów i nie minimalizować swoich, ale też trzeba zmaksymalizować zalety Realu. To dla nas ciężka porażka. Z tego miejsca składam najszczersze przeprosiny, ponieważ tak nie powinien wyglądać obrazek, w którym Barça znacząco odstaje od Madrytu. Niezależnie od okoliczności nie byliśmy na naszym poziomie – podsumował szkoleniowiec Barcy.

Źródło: Sport, transfery.info

fot. FC Barcelona